1. 1.
  öyle bir dostluk yoktur.
  9 -16 ... dont be cute
 2. 2.
  (bkz: olmayan türk yunan dostluğu)
  3 -4 ... undergrounder
 3. 3.
  siyasi olarak böyle bir dostluk yoktur.. turk, yunan dostluğu dediğimiz şey sadece diploömatikı bir yanıltmacadır.. seni çok seviyorum ama kolum bacağım komple girsin ilişkisidir.. lakin şahsi olarak bir düşmanlık b4eslemek dangalaklıktan başka birşey değildir.. vay sen yunansın dur bir döveyim demek denyoluktur.. unutmayın. iki ülke arasındaki gizli düşmanlığı doğuran vatandaşlar değil, politikacılardır.. bırakın onlar duşman olsunlar.. şahsi duşmanlıkllar yanlıştır ama..
  2 -1 ... fakeplastictrees
 4. 4.
  ütopiktir.

  (bkz: fantazi)
  (bkz: düşmanımın düşmanı benim zaten dostumdur)
  2 -3 ... dancing in the moonlight
 5. 5.
  yunanistan ve ermenistan gibi tahsis edilmiş topraklarda kurulmuş artık devletlerin halklarını bir arada tutacak, hayatlarını devam ettirmelerini temin edecek yegane şey, içten içe biledikleri "türk düşmanlığı"dır. bir gelenek, bir kültür, bir tarih çerçevesinde halklarını yanyana getirip onları ayakta tutacak unsurlardan yoksunlardır.

  işbu nedenle, türk yunan dostluğu ölü doğmuş bir projedir.
  4 -3 ... nuh tufan
 6. 6.
  (bkz: yabancı damat)
  1 -1 ... queen
 7. 7.
  halkların dost olması ne yazık ki yeterli değil. ama daimi olması gereken bu yönetimler değişir ama halklar hep olacaktır.
  (bkz: yaşasın halkların kardeşliği)
  2 ... kolibandı
 8. 8.
  uluslararasında dost düşman olmaz. çıkar ilişkisi vardır. bugün çıkarın uyuştuğu devletle arandaki münasebetler artar ama gün gelir çıkarlarının uyuşmadığı noktada savaşın eşiğine gelirsin. türk yunan dostluğu denen kavramda bunun uzantısıdır.
  ... tavukbalikkellebunlaryenirelle
 9. 9.
  taşıma suyla dönen değirmendir. durması yakındır..
  ... justseven
 10. 10.
  okullarında türk düşmanlığı aşılanan, tarihi ona göre öğretilen ülkenin insanına duyabileceğiniz derecedeki dostluk.
  2 -2 ... crazyever