1. 1.
  deniz yücel denen kişinin serbest bırakılması hadisesi sonrası iyice ortaya çıkan yalandır.

  kaç zamandır tutuklu bulunan ve almanya tarafından ısrarla serbest bırakılması talep edilen deniz yücel, ne hikmetse tam da binali ve merkel görüşmesinin ertesi günü serbest bırakılıyor. bak sen şu allahın işine yahu.
  2 ... ecinni
 2. 2.
  Yalan olması için cidi cidi söylenmesi lazım. Şakadır o. Gerçi ciddi ciddi inanan da var. Bilemedim şimdi.
  1 ... cold man
 3. 3.
  dünyanın hiç bir ülkesinde tam yargı bağımsızlığı söz konusu değildir. yargının siyasi bir tarafı vardır.
  ha para pul ya da ufak tefek vatandaş anlaşmazlıklarında bağımsızlık sözkonusu olabilir.
  1 -2 ... pilotmont 1
 4. 4.
  türk yargısı siyasallaştırılmış olduğundan, siyaset de yanlı bir duruş içinde olması gerektiğinden, herhangi bir siyasal yargı da olduğu gibi türk yargısında da objektif duruş ya da somut verilere dayalı yargılama gibi şeylerden artık bahsedilemez.

  türk yargısı "bağımlı" bir yargıdır.
  2 ... paganviodio
 5. 5.
  (bkz: yaman şakacısın delikanlı)
  2 ... teflon
 6. 6.
  kısmen doğru olduğunu düşündüğüm önermedir. türk yargısı yapı olarak bağımsızdır fakat uygulamada bunun aksini gördüğümüz örnekler vardır. ama bu yalnızca türkiye'ye özel bir durum değildir. dünyanın her yerinde aynı durum söz konusudur. adalet bir toplumdaki en önemli değer yargılarından biridir ve olmazsa olmazdır. adaleti ele geçirmeye niyetli olan siyasi partiler/siyasetçiler -ben onlara çete diyorum- her zaman kendilerini sağlama alma niyetindedir. o sebeple de bugün iktidara herhangi bir grup geldiğinde ilk yapacağı işlerden biri hakim-savcı almaktır. adaleti bağımsız bir şekilde tesis etmek için değil, kendilerinin adaletini bağımsızca daha üst seviyeye çıkarmak için... ama yine de adalet tamamen bitmiş ya da herkes birine hizmet ediyor demek de bir o kadar yanlıştır. hala bu ülkede ve dünyada idealist, dürüst hakimler, savcılar, avukatlar bulunmakta. adaletin hepimize tesisi için umarım bu insanların sayısı artar.
  2 ... buyuk resim gorucu
 7. 7.
  +Karar. sanığın. (On yıl ver)
  +On yıl olması... (On yıl fazla beş yıl ver)
  +Beş yıl olmasa..(ne beş yılı be müebbet şerefsiz bu)
  +Müebbet olmaa.(sal sal tehdit var)

  +Eeeh yeter beeh bu ne laaan istifa ediyorum.

  Maalesef günümüz hakimleri.
  3 ... kale3112
 8. 8.
  Türkiye’de ne yargı bağımsız ne de hukuk var. Şayet yargı bağımsız olsaydı Cumhuriyet gazetesine operasyon yapılamazdı. Yargı bağımsız olsa yabancı devlet liderleri ile görüşme sonrası birden mahkemeler 180 derece ters kararlar veremez.

  Gerçi o görüşmeler sonrası tahliyeler ile hukuk katliamı biraz engelleniyor ama kendi vatandaşı hala çekiyor. Üniversitemden alınan hocalar hukuk olsa hala kürsülerinde olurdu.

  Bu yargının da yargılanacağı bir gün olur bu gidişle.
  2 ... pardaillan
 9. 9.
  siz çok biliyorsunuz galiba. bu ülkenin hiç devlet adamı yok herhalde.
  (bkz: Altay tankı)
  ... barkhausen krakeri