1. 1.
    muhafazakarlaşma kisvesi altında kontrolsüz araplaşma.
    11 -2 ... noxeca
  2. 2.
    aile yapısının ve eğitim sisteminin planlı bir şekilde bozulmasıyla gerçekleşti. modernleşecez derken akılsız, medeniyetsiz, tahammülsüz , insanlıktan uzak , dindarlaşacaz derken edepsiz , ahlaksız , hiç bir şeye saygısı olmayan bir nesil yetiştiriyoruz.

eğitim sisteminin başına getirilen bakanların eğitimle hiç alakası olmazsa , sırf birinin canı istedi diye 2 ay içinde iki kere sistem değişirse ve bunların hepsini yaparken eğitimin temel unsuru öğretmene sorulmazsa , çocuk 8 zayıf alıp hala sınıf geçerse ahlakta çöker , ailede çöker , devlette. bir an önce liyakatli insanların eğitim ve kültür alanlarında başa gelmesi gerek.
    3 -1 ... takiaceae
  3. 3.
    israilin oyunları.
    -3 ... regina george
  4. 4.
    seküler ahlaktan uzaklaşma.

öte dünyada ikame edilecek şizofrenik dinci ahlakın yaygınlaşması.
    ... ibni maymun
  5. 5.
    internettir.
    global dünyadır.
    -1 ... radiolarian
  6. 6.
    aile ve okul terbiyesi noksanlığı. bir de dincilerin kötü örnek halleri.
    ... teflon
  7. 7.
    izmirde yaşayan kızların %75. 4 ü.
    instagram whatsap twiter gibi siteler. Net.
    1 -2 ... yoksul genc
  8. 8.
    türkiye nin kültürel altyapısı ve birikimi modern dünyaya uygun değil halen daha geri kültüre sahip bu yüzden modern dünyada sırıtıyor ve onların değerlerini alınca ucubeye dönüşüyor. türkiye kendi içinde bazı şeyleri yapmalı ve kendi cehaletini kendi aydınlarıyla yenmeli.
    2 -1 ... crux ansata
  9. 9.
    1970 ten sonra marjinalleşen sinemamız, 1980 den sonra dallasvari dizilerin trt de yayınlanması, 1990 dan sonra star1 ve çoğalan kanallar, 2000 den sonra yerli diziler, sonra internet medya ağının artması ve özellikle 2010 dan sonra artan face instagram v.b. çoğalıp yaygınlaşması. Kısaca iletişim çağının nimetleri olduğu kadar handikapları da var. Medya ise her on yılda bir daha fazla miktarda dejenerasyonu halka aktarmaktadır. Bu bir projedir, planlı ve bilinçli yapılmaktadır.
    1 ... gazeloglu
  10. 10.
    Avrupalı olmaya çalışırken, elindeki medeniyetten olmak.
    ... ylajali