1. 1.
  zihin düzeyi fikirlerden ziyade olaylara ve kişilere sabit olan tepkisel yığınları nefret çatısı altında toplayan, felsefi anlamda son derece yetersiz, bayağı, kısaca "seküler yobazlık" başlığı ile özetlenebilecek talihsiz bir akımdır.

  uydurma hadisleri kur'an'a ortak koşan mezheplerin milyonlarca takipçisine kanarak, "milyonlarca insan yanılıyor olamaz, demek ki gerçek islam bu olmalı" gibi sığ bir bakışla islam'ı eleştirdiğini sanan; fakat tüm atışları karavana olan ateistleri bünyesinde barındırır. aynı zamanda bu gibiler için ironik bir tanım olarak "sünni ateistler" denebilir.

  türk tipi ateistler artık kendilerini ciddiye alabilmemiz için islam tanımlarını bir an önce düzeltmeliler. çünkü 1990 model turan dursun ateizmi günümüzde nesnel olarak açık bir şekilde çürümüş bulunuyor. sizler bu çürümüş antika argümanları nihat hatipoğlu'nun ramazan programları gibi tekrar tekrar ısıtıp önümüze koyarak hiçbir şey elde etmediğiniz gibi, sadece sosyal medyanın kokmasına neden oluyorsunuz.

  kafalarınızın içindeki islam algısını düzeltmelisiniz: islam sadece kur'an'dan ibarettir! sadece kur'an!.. fakat sizler islam'a yönelik eleştirilerinizi peygamberin ölümünden 230 küsur yıl sonra, dönemin siyasi çatışmalarının tam ortasında üretilmiş ve türetilmiş olan; hatta kur'an'la, akılla ve hatta kendi içlerinde açıkça çelişip duran hadisler üzerinden getirmeye çalışıyorsunuz. 2019 yılında (inşallah girdik sayılır) hala bunu yapıyorsunuz! dinde kur'an'dan başka ikincil bir kaynak tanımayanların fikirlerinden habersiz olduğunuz için değil, tamamen kendi kendinizi kandırmak, islam'a karşı kendinizi zafer kazanmış sanmak ve çöpten adamı dövmek çok kolay olduğu için bunu yapıyorsunuz! cübbeli gibi şarlatanlar, hükümet gibi sahtekârlar üzerinden din karşıtlığı üretmekten daha kolay bir şey yoktur herhalde değil mi?

  ama bir dakika... peki diyanet'i şeytani bir kurum olarak gören, tasavvuf ve tarikatların ülkedeki en zararlı oluşumlar olduğunu söyleyen, kendilerini müslüman olarak tanımladıkları halde her türlü adaletsizliğe ve ahlaksızlığa göz yuman yönetici takımından ve destekçilerinden tiksinti duyan ve islam'ın çoğunluğun algılayıp yaşadığı gibi bir din olmadığını söyleyip duran bizim gibi müslümanlar da nesi? gerçekten haklı olabilirler mi? konu "ehehe gerçek islam hangisi yav bir karar verin ehehe" gibi anlamsız ve boş bir geyikten öte, çok mühim olabilir mi?

  evet, bizler, yani ''kur'an yeter!'' diyenler, amaçları; aklı dışlayarak boğazına kadar pisliğe saplanmış olan orta doğu'nun üzerini kapamaya çalıştığı islam'ı allah'ın izniyle tekrar gün yüzüne çıkarmak olanlar... bizler bu uğurda çaba sarf ediyoruz. bu uğurda hem gelenekçi sözde islam toplumlarıyla ve gelenekçiler üzerinden islam karşıtı argüman üretmeye çalışan siz gibi ateistlerle mücadele ediyoruz.

  böyle bir ortamda ucundan kıyısından dinler tarihine, felsefeye, teizme, ateizme, deizme, agnostisizme değmiş kimselerin bizlerin fikirlerinden habersiz olduğunu düşünmek istemiyorum. yani "sadece kuran" diyenlerin fikirlerinden...

  açıkçası, kendinizi geliştirin artık. hala peygamberin dokuz yaşındaki kızla evlendiğini iddia eden kur'an dışı uydurma kaynaklarla islam'a eleştiri üretmeye çalışmayın. bir ateist olarak ahlakın rasyonel temellendirmesine sahip olmadığınız halde zeyd konusunu gündeme getirme cesaretinde bulunmayın. bunun için bol bol felsefe okumaları yapın örneğin. çünkü artık gerçekten ciddiye alamıyoruz sizleri... çünkü bu yaptığınız cahilliğin de ötesinde bilinçli bir çarpıtmadır artık!

  böyle davranıkça sizlerin de sünni'lerden hiçbir farkınız olmadığı açıkça ortaya çıkıyor. örneğin buradan bakınca ben cübbeli ve celal şengör arasında hiçbir fark göremiyorum. şekilsel olarak çok farklıklar belki; ama öz bakımından ikisi de birbirinin aynı.

  bugün sünni kesim dinci yobazsa, türk tipi yeni ateizm de seküler yobazdır. sizler birbirinizin kopyasısınız. sadece kıyafetleriniz farklı...
  13 -17 ... lunarliftoff
 2. 2.
  göt vasıtası ile element imalatı .

  üstelik üşenmeden !
  5 -3 ... tiamat
 3. 3.
  Tartışmam..

  iman eden bir dindarla asla tartışmam.
  ----------

  Ama yanıtlamak lazım ki, böyle uluorta sallayanlar meydanı boş bulduklarını sanmasın.

  iddia eden, içi boş desteksiz
  argümanları, gayrı bilimsel sallayarak dolduracağını sanmış.

  ----------------------

  1: Tüm kutsal olduğuna inanılan metinler hermonetik' dir.

  Yani kısaca bir buçuk milyar müslim (müslüman) varsa,

  O kadar da kuran ve Müslümanlık yorumu vardır.

  2- Din felsefesinin temel kavramları;
  Tanrı-peygamber-inanç-vahiy-kutsal
  iman-fitrat-cennet-cehennem-tevhit-ruh- dini tecrübe-ibadet-yucelik

  Bunlar açık öğretim ders kitaplarında bile yazar,

  O yüzden ayrıntıya girmek istemiyorum.

  3-bulundugunuz coğrafyada hangi din gecerliyse sizin toplumsal uyum ve kabullenme için o dine sahip çıkıp benimsemeniz normaldir.

  Yani,

  Sibirya da doğup Budist olmanız değil, Ortodoks Hristiyan olmanız normaldir.

  4-hermonetizm izahatı:

  Yorum bilimidir ve yorumlanmakta olan şeyin hem içeriğine, hem biçimine ilgi duymayı kapsar. Yorumbilgisi teriminin doğuşu, kutsal metinleri yorumlama pratiklerine dayanır. Temel ilkesi, bir saptamanın anlamını ancak, kendisinin bir parçasını oluşturduğu tüm bir söylemle ya da dünya görüşüyle ilişkili olarak kavrayabileceğimiz düşüncesidir: Örneğin, monetarist iktisadın açıklamalarını ancak, ilintili olduğu ve onun dışındaki tüm çağdaş kültürel fenomenler bağlamında kavrayabiliriz.

  Kısaca önce Kur'an oku, ve yanına nasıl çürüdüğünü aciklayamadigin turan dursun'u koyma.

  Prof. ilhan arsel'in "kadın ve şeriat" kitabını koy.

  Kur'an'dan satır satır işaretleyerek,

  Oku..

  Sadece oku..

  Ve bil..ki..

  Al-ilah kavramını inkar edenler

  Okuyanlardır..

  Rumuz:

  "Hiç şüphesiz Allah'ı yaratan insandır"
  23 -14 ... neseli terapist
 4. 4.
  Temenni cümlesi olarak inşallah, beğeni olarak maşallah, şaşırdığında allah allah, korktuğunda allah!, bir şeyin olmamasını dilerken allah korusun...

  Din her şeyden evvel kültürel olgudur.
  3 -5 ... yasak merve
 5. 5.
  " Ben Allah a inanmıyorum" diyen alevileri örnek verebiliriz.
  6 -4 ... the bellatrix lestrange
 6. 6.
  bol bol asagilik kompleksi ve megalomanlik icerir, fazla bulasmamak gerek onlara.

  ben inanacagim sonuna kadar, varsin onlar inanmasin, olabilir.

  is tanriyi maddesel bir olgudan cok daha ustun gorebilmekte bitiyor zaten.
  3 -4 ... arxaggelou
 7. 7.
  çok savablıdır, kurucu başkanı olmak istiyorum

  maddi manevi destekliyorum.

  gızım çinki çalişiyeaa.
  6 -1 ... timur cengiz hulagu
 8. 8.
  işsiz güçsüz olup uludağ sözlükte takılmak örnek verilebilir.
  1 ... huni kolisi
 9. 9.
  Ergenlerin “farklı, aykırı” davranınca karşı cinsin ilgisini çekerim diye düşünmesi ve özentilik sonucu oluşmuş, sadece islamı yok sayan ateizm türüdür. Yaş ilerledikçe kafa yapısı oturmaya başladıkça imana dönmelerine şahit olunmuştur. Bu süre zarfında anneleri tarafından bayram namazına kaldırılıp babaları ile cami yolunu tutmaktadırlar. Babalarına ateistim dediklerinde kemerin demirli kısmının ve deliklerinin izinin sırtlarında, götlerinde çıkacağını iyi bilirler.

  Size tavsiyem kafası, beyni, görüşleri yerine oturmamış kişilerle muhatap olmamanız.

  türk tipi yeni ateizm
  Bir de şu görseldeki versiyonları mevcuttur.
  5 -9 ... gethere
 10. 10.
  ilhan arsel adlı hakiki çomar daha tarihi gerçekleri bile bilmediği için siz sazanlar balıklama atlıyorsunuz söylenenlere.

  Arapların bir kısmı öldükten sonraki hayata yada yaratıcıya inanmadıkları gibi bir çoğu da yaratıcıya(tanrıya, Allah'a) inanıyorlardı. Fakat kendilerine şefaat edecekler diye kendi yaptıkları putlara tapıyorlardı. Bu kuranda aynen yazar.

  Arapların inandığı din hz ibrahimin, hz ismail'in dininin bozulmuş, puperestliğe dönüşmüş hali idi.

  Bunun yanında küçük bir azınlık putlara da tapmıyor hz ibrahimin dinine tek ilah anlayışı ile putu reddetmiş şekilde inanıyorlardı. Peygamberimiz ve ailesi de bunlardandı.

  Ve çağrı filmini hatırlayın. Filmde islam öncesinde kabenin içindeki yazıları güve yiyor ve sadece yenmemiş kısım olarak bismillah kısmı kalıyordu. Güveler bismillah kısmına dokunmamıştı.

  Yani ne? Peygamberimize peygamberliği bildirilmeden önce de bismillah(allahın adıyla) vardı.

  Allah ismi vardı.

  Aynen şu anki hristiyanlıkta da olan "in the name of god" yani "tanrının adıyla" sözü gibi.

  Yineliyorum. Allah ismi peygamberlik öncesinde de biliniyordu.

  Aynı zamanda hristiyanlar ve Yahudilerin inandığı tevratta da "eloh" tanrının ismidir.

  islam sıfır bir şekilde olan insanlığa inmedi. Tüm insanlık hep haberdar edilmişti zaten, ve son defa, aynı zamanda da değişmemek üzere(sebebi teknoloji) tekrar haberdar edildi.

  Yani peşinden gittiğiniz adamların çok basit şeylerden bile haberi yok ve el-ilah dedi diye balıklama atlıyorsunuz. Daha islamdan haberiniz yok.

  Siz klişelerle yolunuza devam edin bakalım.
  6 -5 ... insectoidzz