1. 1.
  almanlar yenilince türklerinde yenik sayılmasını es geçersek oluşan durum. tabii türk masal pardon tarih kitaplarına göre.
  7 -20 ... orantisiz zeka 4
 2. 2.
  almanlar yenildiği için biz de 3-0 hükmen yenik sayıldık saçmalığına rağmen gerçeği yansıtmayan iddia. Cayır cayır yenildiğimiz savaşlar ortada fakat çoluk çocuğa neden anlatılsın ki bunlar. Gereği yok.
  1 ... mahmut sezar
 3. 3.
  Hayal ürünüdür misal selçukluların moğollara kaybetmesi, yıldırım beyazıtın timura yenilmesi vs.
  7 ... asilsizadam
 4. 4.
  Böyle bir iddiayı hiçbir türk savunmaz, anca türklere ve tarihlerine düşmanlık güden dalyarak takımı kendilerine eğlence çıkarmak için ironi ile karışık ortaya atabilir. Ki öyle de olmuş sanırım.

  Osmanlı'nın son 200 yılı yenilgilerle doludur. Selçukiler çok ağır yenilgiler almıştır. Kaldı ki ortada yenilmeme durumu söz konusu olsa hiçbir devletimiz yıkılmazdı, yenileri de kurulamazdı. Esas olay bir milletin yenilmesinde değil, o milletin aldığı yenilgi sonrası ayağa kalkıp kalkamamasında. Türkler her yenildiklerinde ayağa daha sağlam kalkmasını bilmiş köklü, asker bir millettir. Asker milletleri tarih sahnesinden silmek zordur. Bunu ancak başka bir asker millet yapabilir. Ki askerlik konusunda türklerden üstün bir millet var mıdır, hiç zannetmiyorum.

  Türk tarihi aynı zamanda bir savaş tarihidir, haliyle zaferleri gibi yenilgileri de mevcuttur.
  22 -4 ... kah ve otesi
 5. 5.
  kekoların zoruna gider. neden türklerin çağ açıp kapatan şanlı tarihleri varken onların adı bile geçmez. bazen de saçma başlıklar açıp hırslarını almaya çalışırlar ama ne fayda *
  5 -1 ... sacma sapan isler
 6. 6.
  Götünden element uyduran hümanistçiklerin beyanı. Bi link verin ya hangi tarihçi söylemiş bunu? Sırf türk olduğu ve bundan rahatsızlık duymadığı için insanları faşistlikle yada bu başlıktaki gibi barzolukla itham etmek günümüzün modası. Tarih sahnesinde yeri olmayan etnik döküntüler, türkleri yada başka bir milleti aşağılayarak kendi kabilenizi yüceltemezsiniz. Bunun daha iyi ve gerçekten işe yarayabilecek yöntemleri var, onlara yönelin artık.
  3 ... kardabi
 7. 7.
  Doğru olmayan durum.
  Her millet çok defa savaş kazanmış, kaybetmiştir.

  Lakin türk devletlerinin tamamı ya türk ya orta asya kökenli başka bir milletçe yıkılmıştır.

  Orta asya'dan dünyaya dağılan hemen her toplum dünyaya diz çöktürmüş, ders vermiştir.
  1 ... eylulsabahi
 8. 8.
  valla ilk aklıma gelen ruslara karşı kaybettiğimiz savaşlar. adamlarla 20 kere savaşmışız bir iki tanesini kazanabilmişiz aq.

  osmanlı devleti nin son 300 senede kazandığı ve kaybettiklerine bakmak da gerek.
  ... scorpioraptor
 9. 9.
  Yanlış başlık.
  Doğrusu türk tarih kitaplarındakaybedilen savaşların olmaması olacaktı.
  3 ... katmir
 10. 10.
  tarihin, ağızdan dolma sahtekarlardan değil, kendini uluslararası arenada kabul ettirmiş olan tarihçilerden okunması gerektiğini hatırlatır.
  ... monk of monkmountain