1. 1.
  türk solununun sefaletinin göstergesidir.
  düşünsene: öcalan türk olsaydı, türkiye'ye komünizmi getiridi lan...
  bu bizimkiler ancak erkan boşalan'ı çıkarabildi.
  e haliyle devrim mevrim şinanay...
  1 -12 ... tahin ile pekmez
 2. 2.
  türk solu diye bir şey olmadığından geçersiz önerme.

  türkiye solu dersek arkasına amerika'yı almayacak kadar şereflidir türkiye solu, zira öcalan amerika sayesinde öcalan olmuştur.

  ki türkiye solunun büyük liderleri de olmuştur.
  -6 ... godspeed you black emperor
 3. 3.
  türkiye devrimci hareketleri; hasan şensoy, dursun karataş, sinan kukul, tamer arda gibi cesaretin, önderliğin, zekanın, teorinin kitabını yazmış devrimcileri çıkarmıştır.
  1 -4 ... pisuvar
 4. 4.
  hayır örnek niye öcalan başka lider mi kalmadı koca dünyada? lenin de castro de ne bileyim günün anlam ve önemine binaen, chavez de neden öcalan amk elin bebek katilini sola örnek gösterirsen solcular teröristtir algısı nasıl kırılır, kırılır mı?
  3 -1 ... vinter is coming
 5. 5.
  solculuğu kendinden menkul öcalan'ın elinde "azınlık milliyetçiliği" gibi gerici bir araç ve 12 eylülde doğuda yapılan zulüm gibi büyük tepki yaratan olguları kullanma şansı olduğundan kürt milliyetçiliğini sol bir arka plan üzerinde harekete geçirebilmiştir.

  gerçek solun karşılaştığı zorluklar ise bellidir : kitlelerin çoğunluğu, düzen tarafından din ve milliyet gibi gerici enstrümanlarla harekete geçirilebilecek kadar basit düşünmekte, gericilik kendisini yeniden üretmektedir. bu düşük düzey, kafalarındaki ön yargılardan; gerici zincirlerden kolaylıkla kurtulmalarına elvermemektedir. tabii, sosyalist pratiğin emperyalist kuşatma altında revizyonist yola sapmasının, dünya sosyalizmindeki bölünmelerin ve yapılan hataların solun lider çıkarabilecek kadar güçlenmesine engel olduğu da inkar edilemez.
  1 -1 ... zarbut
 6. 6.
  gereksiz cümle. katil çıkarmak ne zamandan beri üstün bir meziyet oldu.
  ... bendosto