1. 1.
  tuhaf bir ironi Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kısaltması olan TSK ile Sivil Toplum Kuruluşlarının kısaltması olan STK, birbirine çok benzemektedir.
  7 -36 ... profesor bonbon
 2. 2.
  Son zamanlarda yıpratılmak istenen kurum.Halkla karşı karşıya getirilmek istenmektedir.Son Şemdinli olayları tamaman bu kurumu yıpratmak için oluşturulan tezgahlardır.Ayrıca yapay gündem oluşturulurak mevcut hükümetle arasında bir problem varmış gibi gösterimek istenmekte ve hatta malum medya(?) tarafından provokatif yayınlar yapılmaktadır.
  Ancak bu kurumu yıpratmaya kimsenin gücü yetmez.Bütün sorunlar demokrasiyle çözüm bulacaktır.
  14 -1 ... italiano
 3. 3.
  çok abartmaya gerek yok.türkiye ne seviyede ise üniversiteside, hastaneside, eğitimide, hocasıda, öğrenciside, politakacısıda, ASKERiDE o seviyededir.
  10 -17 ... eleman
 4. 4.
  Turk Silahlı Kuvvetleri (Genelkurmay Başkanlığı) resmi sitesi

  http://www.tsk.tr
  3 -1 ... city walk
 5. 5.
  türkiyede yapılan anketlerde en güvenilir kurum olma özelliğini elinde bulunduran kurum..ikinci sırada da cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer vardır
  7 -2 ... witch is back
 6. 6.
  kara savaşında dünyanın en iyisi olarak nitelendirilen gözbebeğimiz olan ordumuzdur. en büyük operasyonu 1974 kıbrıs barış harekatıdır.
  11 ... doktor sağbırakmayan
 7. 6.
  Türkiye Cumhuriyeti'nin en güvenlir kurumudur.Vatanı bölmek isteyenlere,ülkeyi geriye götürmek isteyenlere her zaman en iyi cevabı vermişitir.
  13 -1 ... mavi
 8. 7.
  yaşar büyükanıt genelkurmay başkanı olduğunda herşeyin daha da güzel olacağı ülkemizin gözbebeği.tsk her ülkede olduğu gibi sadece silahlı kuvvetler değil daha dafazlasıdır bizim için.***
  6 -1 ... africa
 9. 8.
  gazi mustafa kemal atatürkün "bir türk birliği eşitini mutlaka yener, iki katını durdurur ve tespit eder" dediği silahlı kuvvetler olmasının ötesinde bel kemiği.
  9 -2 ... aabi
 10. 9.
  devlet yönetimini ele geçirmek için 3 adet darbe yaparak memleketi yaklaşık kırk sene geride bırakmış kurumdur. halk nazarında hala en muteber kuruluştur. bu kurumdan emekli iseniz sizi lüx bir hayat bekler. holdinglerde yönetim kurullarında, üst düzey devlet görevlerinde çok rahat bulunursunuz. çünkü sizi yanına alan bilir ki dokunulmazlığınızı bölüşeceksinizdir.
  6 -10 ... palta