1. 1.
  300-500 sayılarının okunuşunun verdiği ses ile aynı olan müzikdir.Hepsi birbirinden berbattır. kolay ritimleri ile çabucak akılda kalır ( çocuk ninnileri misali)
  1 ... hydra
 2. 2.
  kralı kesinlikle ismail yk değildir. *

  hatta, faruk ka da değildir.
  2 ... paleface
 3. 3.
  genelde düğün mevsiminde gideri olan şarkılardan oluşur.
  ... thebalkanboy
 4. 4.
  adından da belli olduğu gibi popüler kültürün en önemli parçalarından biridir. mümkünse bu kültüre mensup kişilerden uzak durulmalı, muhabbet kurulmamalıdır.
  2 ... ridemyrocket
 5. 5.
  hakan peker uzunca bir süre bu akımı başlattığını iddia etmiştir.
  hatta bu iddiasını daha da ileri götürmüş, vakti zamanında adı zaga olan programda kendisini türk popunun kralı olarak tanımlamış, diğer popçuları aşağılamış ama bütün bunlara rağmen okan bayülgen'in hakan biz senin hey corç zamanlarını da biliyoruz kapağından kaçamamıştır.
  türk popu ise 90larda altın çağını yaşamış ama daha sonra asla aynı kalitede altyapılara ve hissiyata erişen parçalar yapılmamıştır.
  şimdiki hali hakkında ise konuşmaya bile gerek yoktur.
  ... shyer
 6. 6.
  Türk popu kavramı 90'larda kaldı. Günümüzde "popçu" olarak tabir edilen bünyelerin üst taraflarında gram beyinden eser yoktur. Yani demek istediğim konu şu; eski popçular sanatçıydı, şimdikiler sadece şarkıcı. Aradaki farkı anlamaya davet ediyorum sizi. Ünlü olmanın yolunun prodüktörün yatak odasından geçtiği ülkemizden de pop müzik konusunda pek birşeyler beklememek gerek değil mi?

  (bkz: gülşen) (bkz: kömür gibi yanıyorum) (bkz: söndürenler sağolsun)

  (bkz: hatice) (bkz: öyle çok diledim seni allahtan) (bkz: bir anda prodüktör beliriverdi karşımda)
  1 ... razordeath
 7. 7.
  aslında pop dediğimiz zaman popüler olan tüm herkesi konu almaktayız .
  buna rock , metal , arabesk , hapsi dahildir. pop adı altında yanlış bir çevirme kültürümüze oturmuştur.
  temel olarak alınan bu saçma müziğe , yani günümüz "dum tıs dum tıs " sanatçılarına popçu dememek lazım.
  yanlış bir kullanım olur.
  1 ... earthquake
 8. 8.
  popuda poposuda yerin dibine batsın.
  ... opus dei
 9. 9.
  özellilkle son zamanlarda sözüyle, klibiyle, şarkı söyleyeniyle yoldan çıkan, çıkartmaya çalışan, bi avuç ne idiği belirsiz kaşar ve abaza güruhu. soyunanlar, soyanlar, acıtmayanlar, öpenler, sevişenler falan filan... verdiği gayri ahlaki mesajlar, mosonik semboller vatana ihanet noktasına gelmiştir. kaliteside bir hayli düşmüştür.
  ... cisim
 10. 10.
  şarkı sözleri oldukça basit ve hep "aşık olunan veya aşık olan" temalı şarkıların sıkça olduğu sanat samanı. dünya etrafımda döner versiyonu için (bkz: demet akalın) türk popu hiç bir zaman ilerleyememiştir. her yıl belli sanatçılar albüm çıkarır ve en fazla 2 ay dinlenilir sonrası meçhul. nerede 90 lı yıllarda ki şarkılar. http://tr.wikipedia.org/w...BCrk_pop_m%C3%BCzi%C4%9Fi
  1 ... mandi