bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  15 nisan 2006 vestel manisa fenerbahce maci sonrası çıkan olaylarda görüldüğü gibi haklı olduğu zamanlarda bile ölçüsüz şiddetkullanarak tepki çeken insanlardır. unutamadığım sahne 3 polisin adamın tekini tutup götürürken başına defalarca ve hep birden coplarla vurmalırıdır. suçlu da olsa ordaki insandır ve polisi statta olay çıkaran adamdan farkı onun koruyucu olmasıdır.
  edit 1: (bkz: ilk entry tanım içermelidir)
  edit 2: (bkz: başlık başıma kalmış)
  edit 3: ama düşüncelerim konusunda kararlıyım.
  23 -20 ... registerlater
 2. 2.
  "olur böyle vakalar" sözünün kahramanı.
  (bkz: olur böyle vakalar türk polisi yakalar)
  10 -3 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  (bkz: çevik kuvvet beyaz desene)
  9 -2 ... tucimania
 4. 4.
  türk milletinin emniyetinin garantisidir. ağır şartlarda çalışırlar. sebebi ise bir memlekette bu kadar fazla vatan haini oluşudur. türk halkı hep bağrına basar polisini. ama türk olmayı başaramamış içimizdeki ayrılıkçılar polise taş atmayı, bok atmayı maarifet saymışlardır.
  19 -22 ... palta
 5. 5.
  memleketi korumanın öğrenci ve taraftar dövmek olmadığını daha iyi idrak etmesi gereken emniyet mensuplarıdır.
  daha fazla sabır, daha fazla hoşgörü dilemekteyim kendilerinden..

  edit: bu entry bazı bünyelere dokunmuş. enteresan.
  24 -21 ... kemalettin şentürk
 6. 6.
  türk özal ın ''benim memurum işini bilir'' sözünün kahramanlarındandırlar.
  (bkz: benim memurum işini bilir)
  9 -5 ... istanbul icin efkar vakti
 7. 7.
  hemen yanlarında, tinercilerin bir vatandaşın çantasını çalması ve yanındakilere de bıçak çekmesi üzerine hiç oralı bile olmayan. bir vatandaşın gidip 'tinerciler kadını öldürüyorlar' dediğinde de 'evet burada tinerciler hep var' diyebilen insanlardır. polis hemen yanındaki suça müdahale edemeyecekse, ne gereği var dedirtir.
  boşuna bu kadar maaş almaktalar. zaten amcam göbekli kelli felli bir adam, ensesine vurup kaçsan onun 3 saatte koşacağı yolu iki saniyede koşarsın. böyleleri de polis olmaktadır. o zaman bir şeklide bu kişilere polislik değil de müfettişlik görevi verilsin. suçu gördüğünde gidip gerçek polislere bildirsinler. hiç değilse polise güvenip, rahat rahat dolaşmaz insanlar.
  nerede pislik bir iş varsa, ortak olduklarını görürsünüz. bir hırsızlık olayı varsa mutlaka hırsızın bir polisle işbirliği vardır. zaten olmasa da birçok polis bazı kişilere hiçbir şey yapamaz. korkar.
  bir polisten duyduklarımı söyleyeyim. polis diyor ki: ''benim evime hırsız girse, yatağımdan kalkıpta ne yapıyorsun bile demem. evim var barkım var. neden başımı belaya sokayım! bırakırım ne çalarsa çalsın, sonra neler çalınmış diye emniyete bildiririm.''
  eminim ki, birçok polis böyle düşünüyor. kendisi için bile böyle düşünen bir polis, başkaları için ne yapabilir?
  bu kişiler polislik yerine müfettişlik yapsınlar da, bünyesi polisliğe uygun kişiler, gerekli eğitimi alıp polis olsun. az kişi olsun ama öz olsun.
  tabii ki polis teşkilatımızın hepsi böyle değildir. doğru düzgün işini yapanları tenzi ederim.
  11 -10 ... pokezat
 8. 8.
  yakalar...
  9 -6 ... aby
 9. 9.
  Şiddet ve faili meçhuller.
  9 -14 ... evanescence
 10. 10.
  içinde sayısız hanzoyu ve dünya'yı sadece yaşadığı mahalleden ibaret sanan kişilerin olduğu kurum. ancak çok kaliteli ve entellektüel kişeler de vardır aralarında! her hükümet değişikliğinde kadrolar yer değiştirdiği için oturmuş bir kadrosu yoktur türk polisinin. oturmuş kadrosu olmadığı için fazla performans beklenmemesi gerekir. ayrıca, siyasetin oyuncağı haline getirilmiş polistir.
  6 -4 ... kerameti kendinden menkul