1. 1.
  https://www.bbc.com/news/magazine-17474967

  okurken gülmekten çatlayacağınız bir türkiye hikayesi. adam muayenede gay olduğunu söyler ve kanıtlanması istenir.

  nasıl kanıtlanacak? ahaha.
  2 -1 ... no god no master
 2. 2.
  askerlik şubelerinde aktif gay bulunduruyorlar. o şekilde yırtmaya çalışanın sonu hüsran oluyor dikkat.
  3 ... ibni maymun
 3. 3.
  Kadın kıyafetleriyle foto istemişler gay arkadaşlardan, bazıları başka bir erkekle ilişkideki fotoğraflarını gösterip “pembe teskeresini” almış. Bu pembe teskereyi de sadece “pasif” rolündeki gayler alabiliyormuş, yani beyler askere gidecek olanlar aktif gay olup, vücut hatlarınıza, kalçalarınıza, penisinize gözlerini değdiren, çapkın bakışlar atan erkekler aranızda olabilir. Tabi bu pembe teskerelilerin iş hayatında problemler çıkmış, iş verenlerden birisi askeriyeden işe başvuran kişinin pembe teskereli olduğunu öğrenmiş, iş yerinde zorbalıklar vs. Yaşamış.

  Ordu ile röportaj yapmak istemişler ordu yanaşmamış habere göre eski emeklilerden biriyle konuşmuşlar pembe teskere olayını sorduklarında, ordu içinde disiplinsizliğe neden olabilme ihtimali, ayrı koğuş, yatak, duş, soyunma odaları gereksinimi olduğundan dolayı askere alınmadıklarını söylemiş.
  Ek bilgi:
  Antik yunan zamanlarında bir krallıkta ,ismini hatırlayamadım, askerlikte gay çiftler tercih edilirmiş ordu hizmeti için, hatta gay birlikteliklerin arttırılması için çalışmalar da yapmıştı bu krallık. Adamlar aşk ve sevginin milliyetçilikten daha kuvvetli bir bağ oluşturduğuna inanmışlar.
  1 ... just millionaire
 4. 4.
  gerek var mı bilmiyorum. yani ben, bu konularda ahkam kesecek bilgi ve görgüye sahip değilim. kendi penceremden bakmaya çalışacağım.

  2 ihtimal var:

  1) gerçekten gaydir.

  gerçekten gay olan birini askere almak bana kalırsa son derece sakıncalı. askeriye başka bir yer, amacı da başka. yoksa isteyen istediğiyle birlikte olabilir. yaşanmış şeyler var, bu nedenle gay olan birisi askere alınmamalı.

  2) askerden kaçmak için gay olduğunu söyleyen biri söz konusuysa;

  zaten askerden kaçmak bunu söyleyen biri gelmesin askere. bilmiyorum, zorla askerlik yapan birinden ne fayda sağlanır ki?

  her iki durumda da beyan yeterli olmalı bence. kaldı ki gayler üzerinde bu kadar toplumsal baskı varken, bunu beyan etmek bile bence yeterince ızdırap veriyordur insanlara.
  8 ... hassas nihat
 5. 5.
  Suistimal etmek konusundaki maharetimiz malum. Bu yüZden bu şartlar altında ispat istenmesini doğal karşılıyorum. Avrupa elbet yadırgar bu durumu. Bence cinsel tercih sorgulama değişmeli. Ben gayim diyene askerlik şubesi bize ne sizin cinsel tercihinizden diye bilmeli.
  1 ... judas
 6. 6.
  Adi ahmet olan gay mi olur amk? Takma isimdir banko.
  2 ... ruut altmis alti