1. 1.
  Teletex News24 – Lübnan’ da yayınlanan Diyari Gazetesi, Türk Ordusunun Yenildiğini, Erdoğan Güç durumda olduğu ve ABD’ nin Türkiye’yi Uyardığını açıkladı.

  Diyari Gazetesi Afrin’ e saldıran Türk Silahlı Kuvvetlerinin Bozguna uğramasını YPG-ABD arasındaki işbirliğine bağlayarak; ABD’li Mayın Uzmanları ile YPG güçlerinin 500 km’lık hattamayın düşeyerek tuzak kurduklarını, Türk Ordusunun büyük darbe aldığını ifade etti.

  Diyari Gazetesi Kurd’ lerin gizli yeraltı sığınakları yaptıkları, bu sığınaklarda ABD’ nin verdiği anti-tanksavarların yerleştirildiğini, ABD’ nin anti-tank füzeleri Türk tanlarının imha edildiğini açıkladı.

  Diyari; Türkiye ve ÖSO’ nun Afrin saldırısının ilk gününde Zırhlı tanklar eşliğinde 3 km Afrin’ e doğru ilerlediğini daha sonra YPG güçlerinin karşı saldırıya geçmesi, daha önceden yerleştirilen mayınların patlatılması ve anti-tansavar füzelerinin kullanılması ile 22 Tür tankının imha edildi 40 fazla Türk askerinin öldürüldüğünü açıkladı.

  Gazete ilk günün şokundan dolayı, Türk Silahlı Kuvvetleri aldığı talimatla operasyonları durdurdukları ve tekrar savaş uçakları ile yoğun hava saldırısını başlatıklarını belirti. YPG’ nin Türkiye’ nin hava saldırılarına karşı daha hazırlık yaptıklarından dolayı hava saldırılarından fazla etkilenmediklerini de yazdı.

  Diyari; NATO’ nun ikinici büyük gücü olan Türk silahlı Kuvvetleri Komutanlarının Afrin’i 1 hafta içersinde kontrol edeceklerini YPG güçlerini yok edeceklerini hesaplamışlardı, şimdi ise yenilgi şokunu yaşadıklarını belirtiyor.

  Lübnan Gazetesi TSK yenilgi şokundan sonra taktik değiştirip Zırhlı Tanklar öncülüğünde 3 piyade livası ile saldırıya geçtikleri, YPG güçlerinin ABD’ nin verdiği Anti-Tanksavar silahları ile karşılık vermesi sonucu Türk ordusunun geri çekilmek zorunda kaldığı TSK komutanlarının Afrin saldırısındaki yenilgi ve zararlarını sakladıklarını ifade ediyor.

  Gazete Suriye Hükümetine bağlı Silahlı güçlerin Afrin savaş cephesinden 40 km geri çekildiklerini de yazdı.

  Kaynak: https://teletexnews.com/2...una-ugradi-rojhat-badiki/
  4 -40 ... streichholzschachtel
 2. 2.
  kaynak kürt.
  43 -2 ... huni kolisi
 3. 3.
  1250 üstü terörist öldürülmüş hala tsk yenildi mi diyen var, yav he yenildi.
  25 -4 ... kavunvebira
 4. 4.
  15-20 şehit verdik diye yenildik mi amk. la bu maksatlı yayınlar yapan orospu çocuklarını ciddiye almayın.
  19 -3 ... saldirayterk
 5. 5.
  Ya bende diyorum pinç’ in de yeni bölümü çıkmadı neye güleceğim. Teşekkürler şimdiden.
  6 ... del piero hoca
 6. 6.
  yenildi denilemez ama beklenen hızda ilerleme sağlanamadığı aşikar. Bunun sebebi arazi şartları ve operasyonun davul zurna ile duyurulmasıdır.
  6 -1 ... bexdever
 7. 7.
  Komik bir propaganda haberi. pkk nın propaganda gücünün yüksek olduğu doğru fakat bu kadar da sallanmaz. Hayır görmesek neyse. Tsk diğer ordulara örnek olacak bir operasyon yürütmekte ve zaman almasının nedeni tamamen sivil kayıpların önüne geçmek. Savaştayız şehit ve yaralılarımızın olması profesyonel açıdan gayet normal bir durum. Ordumuz gayet başarılı şekilde ilerliyor hiç kuşkunuz olmasın.
  7 -1 ... sadeceyazmakistedim
 8. 8.
  Abd ve yandaşlarına kalsa Türkiye de iç savaş bile var derler. Pislikler.
  8 ... kale3112
 9. 9.
  orospu çocuğu vatan haini beyanı. buradan atıp tutun amk kefereleri sanal alem olmasa ananızın amına mart karı yağardı. zall efendi gör sende vatan hainlerine destek oluyosun vatanseverliğinz bu kadar amk.
  6 -4 ... cihaner
 10. 10.
  Komik iddiadır. Gerçekleşmesi mümkün değildir. ilerlememizi kimse durduramayacaktır. iki tane şalvarlı teröristin koskoca tsk ya ağır darbe vurması komik bir iddiadır. Akıllarınca psikolojik savaş veriyorlar. Başka çareleri yok çünkü.

  Ordumuz muzaffer olacaktır. Bunun için adını peygamberden alması gerekmez. Türk ordusunun adı Türk silahlı kuvvetleridir. Peygamber ocağı filan değil. iki tane şalvarlı terör örgütüne karşı çatışırken arabın allahından, Muhammetten, medeni dünyadan bihaber ümmetten, kabe putundan medet umacak değiliz. Biz ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan alırız.
  4 -3 ... yalanmakinesi