1. 1.
  öncelikle: (bkz: türk ordusu yerine türkiye ordusu demek gerekir)

  akıl sağlığı erinde olan bir bireyin kendisine ya da çevresine yönelttiği mantıklı bir soru. ülkemiz sınırları içerisinde diğer etnik kimliklerin de yaşadığı bir gerçek. bu gerçeği yıllardır görmezden gelen rejim artık değişmelidir. bu kimlikleri kabul görmeli, ona göre hareket etmeli, eşit haklar sunmalıdır.

  allah aşkına, kendinizi bir kürdün yerine koyun,
  türk ordusu, türk medyası, türk insanı gibi ülke genelini kapsayacak anlatılarda bulunan terimlerden hoşlanır mısınız? tabii ki hayır. bu, fıtrati bir tepkikidir. bu suç değildir. bundan rahatsız olmanız en doğal fiiliyatınızdır.

  bu yanlışı düzeltmek de bizim elimizdedir.

  kürt dediğim için şimdi ırkçı, faşist, aşağılık, hatta o.ç. damgası yiyeceğim biliyorum ama ülkede en yoğun kimliklerden birisi de kürtlerdir. onun için kürt kelimesini kullandım başlıkta. semboldür bu. laz olr, çerkes olur, rum olur, abaza olur, arap olur...

  sonradan ek: birincisi, benim ağzımdan pkk diye bir şey çıkmadı. ben, katillere asla hürmet etmem. onların destekçisi olack kadar da düşmem. bir şeylerin bilincindeyim, farkınayım.

  ikincisi, ben kürtlerin ayrı bir ordusu olsun demiyorum, rdu hepimizin ordusu. ülkenin ordusudur. sadece ismi problem yaratabilir bir takım şahıslarda. ki, bu da haklarıdır.

  üçüncüsü, lan madem bu ordu türk ordusu, neden doğu türkistan'daki ırkdaşlarımızı korumadı, neden kırgızistan'da, kazakistan'da ırkdaşlarımızı korumadı? ırak'ta binlerce türkmen öldü, neden onları korumadı? madem bu kadar geniş bir perspektifden söz ediyoruz, bunların da cevabını verin!
  3 -18 ... al hadji
 2. 2.
  aslında ne kürtlerin ne de kürlerin böyle bir problemi yok. yönetenler tarafından uydurulan şeyler bunlar.
  ... tursusuyu
 3. 3.
  Fransız ordusunda mağribi kökenli , arap kökenlide bulunur.Ancak hala Fransız ordusudur.
  4 ... bayamchay
 4. 4.
  türk ordusu türkiyenin ordusudur.
  yani aslında kürtlerin de ordusudur.

  o değil de o zaman hani çerkez ordusu?
  laz ordusu?
  ... mackenzie
 5. 5.
  şimdi alakasız ama Türk olan, kendi ağzından bunu belirten mesut özil'i bile kürt yapmaya çalışan dangalozların aklını kurcalayan, kelimelere dökemedikleri önerme.

  aha kanıt

  kendi ağzından;

  http://twitter.com/officialozil23/status/24279072813

  --spoiler--
  Selamlar! Onlarca tweet gelmiş ve asılsız haberler çıkıyor. Ben Karadenizli bir Türk'üm ama anlamadığım kürt olsam ne fark edecek.
  --spoiler--

  Şimdi konuya gelelim. fazla uzatmayacağım.

  (bkz: bi siktir git çay koy)
  4 ... annatar
 6. 6.
  türkiyedeki kürt oranı, rus ordusundaki tatar, fransız ordusundaki araplardan azımsanmayacak kadar fazladır. ayrıca atatürk "türkiye sınırları içinde yaşayan halka türk halkı denir". sözünü kendi içi söylemiştir. bu söz kürtleri bağlamaz.
  -4 ... grahambell
 7. 7.
  türk insanının algı problemini gözler önüne sermiş sorudur.
  sorun terimde. sorun "türk ordusu" isimlendirmesinde.

  yoksa bu ordu ülke sınırları içerisinde yaşamsal faaliyetlerini sürdüren her bir bireyin ordusudur.

  ima eder bir atıf yoktur burada, samimiyet vardır. rahat olunuz.
  -2 ... al hadji
 8. 8.
  bölücü ve provakatif başlık.
  4 -1 ... tanri nin kirbaci attila
 9. 9.
  türk'ün de kürdün de ermeni'nin de göçmenin de bu topraklarda yaşadığı sürece ordusu türk ordusudur. diğer çirkin eylemlerde bulunan, kendilerini bir ırkın temsilcisi ve ordusu olarak gösteren hiç bir yapılanma ordu değildir.
  2 ... mercurius
 10. 10.
  nasıl ki amerika'daki tonla azınlık amerikan basını, amerikan hükümeti denmesinden rahatsızlık duymuyorsa kürtlerin veya başka kişilerin de duymaması gerektiğini anlamak istemeyen kişi yanılgısı. bir ülkede çoğunluğun dediği oluyor, diğer ülkelerde olduğu gibi. almanya'daki türklerin, kürtlerin ses soluk çıkaramadıkları misal. e o zaman gayet doğaldır bu kavramlara türk ismiyle seslenilmesi. sakın bu rahatsızlık kürtlerin türk isminden nefret ediyor olmasından kaynaklanmasın?
  1 ... crazymafya