1. 1.
  tece'de görülen insanlarda var olan büyük sanrılardan birisi. amerika, almanya, birleşik krallık gibi ülkelere üstünlük taslamak komiktir.
  -2 ... nevilevile
 2. 2.
  Yalnız öyle değil sananlarin aksine biliyoruz.
  7 -1 ... lidyanetya
 3. 3.
  Doğru bir düşüncedir. Türkler gerçekten medeniyet sahibidir ve tarihlerinden ve atalarından gurur duymalıdırlar. Bir gurbetçi olarak diğer kültürlere bakınca ne kadar boş ve cahil olduklarını görmekteyim. Övünecek pislilten vaşka hiç bir şeyleri yoktur. Bir zaman dünya'ya korku ve dehşet salan bir amerika vardı hele ki ırağı * ilk işgal ettiği dönemlerinde. Tüm dünya da amerika'nın hayranıydı. Ne durumlara düşmüştük.

  (bkz: selçuk imparatorluğu)
  (bkz: osmanlı imparatorluğu)
  1 ... mrworldwide
 4. 4.
  bütün ırkçılar kendilerini en üstün görürler. afrikalı ilkel kabilelerden tutun da çağının en gelişmiş toplumlarına (misal: hitler almanyası) kadar.

  bunun sebebi şeytanlarının gıdıkladığı kibir duygularıdır.

  onlar aslında kendi kavimlerine değil kendi kavimleri vasıtası ile kendi benliklerine yücelik vehmediyorlar. şayet yeryüzünde sadece kendi kavimleri kalmış olsa bu tiyneti bozuklar hastalıklı kalpleri rahatlasın diye mutlaka kendilerini kavimdaşlarından yukarıda konumlandırmak isteyecek, böylece daha küçük parçalara bölünmeye kalkışacaklardır.

  bu bölünme teorik olarak tek başlarına kalıncaya kadar devam eder, sonra da belalarını bulurlar, fakat bunu gel de anlat onlara.
  3 -3 ... pitislarin hamcisi
 5. 5.
  nasyonalist söylemin faşizme kayan, özellikle gaz vermek için kullanılan afyonudur. hitler, gaz, nasyonalist anladın sen onu.
  ... agnostic