1. 1.
  Faşoluktur. Evet.
  -4 ... hepinizi sevmiyorum
 2. 2.
  burdaki turk, anadolu, dogu thrakia ve kuzey mesopotamialilari birlestiren kavram oldugu icin sorun olmadi benim icin.
  1 -2 ... arxaggelou
 3. 3.
  burası Türkiye cumhuriyeti , beğenmeyen gitsin.zaten türk olmayandan kasıt yüksek ihtimalle savaştan kaçıp sığınmış olan yığındır.
  1 -1 ... eneziker
 4. 3.
  insan insana bunu yapmaz bence, ülkemi aşağılara çekmek istemem ama başarı sıralaması çok düşük olan bir ülke vatandaşının hiçbir insana bunu yapılması kabul edilemez, yabancı olan kişi hele de ne yaptığını bilmiyorsa yaptıran kişinin yapabileceği en büyük ayıptır, kamera şakası değildir bence siyasi konular, kendinizi tatmin etmek için hiç bir yabancıya en büyük türkiye vs gibi şeyler dedirtmeyin, bir de sonunda tabii ya ne sandın gibi şeyler söylüyorsunuz, affedilemez.
  ... karameeel abla
 5. 4.
  Türk olan birisine okutmakla aynıdır. Yav arkadaş herkes etnik kökeniyle gurur duymak zorunda mı? Şans eseri Türk doğmuşum, bunun için niye mutlu olayım. Cinsiyetim için ne mutlu kadınım / erkeğim demiyorsam etnik kökenim için de demem.

  Türk olmayan için ayrı travma zaten. Türk hisseden bunu diyebiliyormuş. Dili ve kültürü asimile olmayan kimse kendini başka bir etnik gruba ait hissedemez. Sen nasıl asla ne mutlu iyi ki fransız'ım diyemiyorsan anadilini unutmamış, aile içinde pratik edilen değerleri deneyimleyen farklı etnik kökeni olan bir yabancı da ne mutlu Türk'üm diyemez. Bunun savaş zamanı ve sonrası birleştirici bir etkisi olması için söyletildiği düşünülebilir, doğrudur. Fakat artık diretilmesi çok abes. Hisseden hissetsin ama gönül ister ki çocuklar da hem din hem de etnik köken konularında okullarda her türlü ideolojiden uzak yetişsin. Ama eğitim de böyle bir şey işte. Kimin elindeyse.
  ... devlerin aski