1. 1.
    Ne yazık ki anadolu çomarının en büyük zırvalarından biridir. Kendilerini lazlardan, kürtlerden, çerkezlerden üstün görmeleri kabul edilebilir olsa da, ingilizden, italyandan, almandan üstün görmeleri de ne bileyim.. *

Kendilerini o üstünlüklerini göstermek üzere amed'e bekleriz. *
    4 -11 ... kivilive
  2. 2.
    Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.

-Gazi Mustafa Kemal
    4 -4 ... alfa bey
  3. 3.
    türklük üstünlük değildir, hiçbir kimse üstün değildir, sadece üstün olan göksel babamizdir.
    -1 ... ikinci nesil yazar
  4. 4.
    faşistlerin sandığı şeydir.

kimse üstün değildir.
    -3 ... snowman in the sun
  5. 5.
    Türkler dünyadan üstündür. Türk olduğum için gurur duymakla beraber, üstün ırk olmanın verdiği cesareti taşıyorum. Allah herkese nasip etmez amin.
    1 -4 ... kimseyi cekemeyen adam
  6. 6.
    Eğer benim gibi bir süre orta doğu kuzey afrika tarafında kalırsa olabilir..

Ama haritanın sol kısmına yemez dostum dedirtendir..
    ... gezdimgordumyenildim
  7. 7.
    bu saçmalığı iddia edenlerin çoğuda türk değil devşirme dönme göçmen muhacir yada mültecidir.

maalesef gerçek bu.
    çok geriye gitmeyeceğim boku çıkar daha üç ,beş ay evvel afrin olayında kendi ülkesinde ki savaştan kaçan suriyeli erkek(ler) ellerinde türk bayrağı askerlik şubelerinin sloganlarla önünde havaatmışlardı bizi de afrin'e gönderin diye tabi fos çıktı giden falan yok.

suriyeli olayı sonrası birde kesin bolu kayser soyu mhp'li milliyetçi olayı çıktı mhp 'li bir yönetici kıçını yırtarcasına afrin'e gönderin bizi(beni) türk'ün gücünü görsünler dedi baktık bedelliye başvurmuş.

bırak üstün olmayı türklükleri osuruktan tayyare olayı.

ırkçı bunlar çoğu mal ,hatta eşek ..
    üstünmüş yalanını yiyeyim, ulan hıyarto senden olsa olsa öküz olur,..
    3 -3 ... baris hemen simdi
  8. 8.
    Asyada yaşayan türklerin tüm asyayı domine ettiğini biliyoruz. Bunu nasıl yaptılar üstün değillerdi madem. Bugün tüm ordular hala mete'nin onlu sistemini kullanmıyor mu.

Amerika askeri olarak üstün bir güç. Teknolijisi ve nükleer silahları bunu sağlamış ve sağlıyor.

Türkler de atı evcillestirdi. Ata binmeyi pratik hale getiren binicilik araçlarını buldu. At üstünde kullanılan süvari kılıcını ve at üstünde ok atmayı öğretti dünyaya. Bugün bile uygulanan hilal taktiğini üretti.

Özetle bugünü konuşmuyorum ama osmanlı 600 yıl yaşadı ve 3 kıtayı uzun süre domine etti. Bunlar üstünlük.
    2 ... sassanach
  9. 9.
    aptallıktır.
    başka sözüm yok.
    -2 ... bay polar
  10. 10.
    türklük&avrupalılık = üstünlük.

ortadoğulular! az öteye.
    -2 ... alpertunna