1. 1.
  o kadar kötü ve bayağı ki mitoloji merakım olmasına rağmen üçüncü tanrıdan sonrasını okuyamadım öyle iğrenç tasvirler. neyse allah’tan kürd’üm de mezopotamya mitolojisine sarılıyorum ağlıyorum.
  1 -6 ... allahimsabirver
 2. 2.
  (bkz: ayaz ata) (bkz: noel baba)
  (bkz: Kar kız)
  1 -1 ... nammu
 3. 3.
  (bkz: yunan mitolojisindeki tanrıların salakça savaşması)
  ... muslimaid
 4. 4.
  Mitolojiler dünyanın neresinde olursanız olun benzerlikler gösterecektir. Bunun sebebi kişiden kişiye değişi. Ama en mantıklı sebep ortak bir kültürden gelinmiş olmasıdır. Ortak kültür ise çok şeyi anlatıyor.
  ... ktm li aynasiz
 5. 5.
  dedi ve eşek sikmeye gitti.
  3 -1 ... tarihci memur
 6. 6.
  Diğer uygarlıkların mitleri de aslında filmlerde izlediğiniz gibi etkileyici değildir. Holywood sağolsun iskandinav ve yunan mitlerini çok iyi işleyip rafine şekilde insanlara sunuyor. Aslında mitler kendilerini oluşturan halkların günlük yaşantısını olduğu gibi yansıtır ve son derece insanidir. Mesela thorun iki tane keçisi vardır. Adları azı dişli ve ayrık dişlidir. Zeus ördek ve kuğu vs siker onlardan yarı tanrı çocukları olur. Sümer tanrıları dumuzzi ve inanna birbirine aşıktır ama aileleri buna karşıdır. Ve evlerini ortasına duvar örerler ki iki aşık birbirini görmesininananın kız kardeşi destinanna onlara mektup taşır vs... tanıdık geldi mi hiç de epik değil öyle değil mi. *
  ... enkidu1986