1. 1.
  aydınlık gazetesi yazarı (bkz: sabahattin önkibar) 'ın listelediği isimlerdir. oldukça şaşırtıcı isimler zikredilmiş.

  --spoiler--
  1)Bülent ecevit

  2)Ziya Gökalp (Türkçülüğün Esasları'nı yazan büyük mütefekkir)

  3) Osman Durmuş (MHP'li eski Sağlık Bakanı)

  4) Ahmet Çelik (Yeni Çağ gazetesinin sahibi)

  5) Mehmet Acar (1978'de istanbul Ülkü Ocakları Başkanı)

  6) Kazım Ayaydın (MHP eski istanbul il Başkanı ve Milletvekili adayı)

  7) Raif Çiçek (12 Eylül öncesinde Elazığ'ın efsane Ülkü Ocakları Başkanı)

  8) Nidai Seven (MHP eski Ağrı Milletvekili)

  9) Faik içmeli (12 Eylül öncesinde MHP istanbul yöneticisi ve Ülkücü işçiler Başkanı)

  10) Mehmet Ayaz (Ülkü Ocakları eski istanbul yöneticilerinden)
  --spoiler--

  insan türkiye milliyetçiliğinin arka planı hakkında düşünmeden edemiyor. bir de en büyük türk milliyetçisi kesilen, alenen ırkçılık yapan göçmen kökenliler de düşünüldüğü vakit,işin vehameti artıyor. bu ülkenin kahrını çekenler, anadolu insanı olsun. devlete vergiyi, orduya askeri onlar versin, çoğu yoksul olsun, çoğu siyah türk olsun, ama mütevekkil olsun, ama sineye çeksin ve politik alanda da böylesi bir profil teşekkül etsin...

  yazık... çatışmalarda ve politik kavgalarda, yani kirli bir zeminde, hayatını kaybeden onlarca anadolu insanına yazık.

  edit: elbette ırkın, ait olunan etnisitenin, insanca düşünen biri için bir önemi olamaz. etnisite, elde edilen bir şey değildir. takdir edilen bir şeydir ve bu takdir de insanlar üstüdür. * dolayısı ile etnik kökenin bir önemi yok. ancak, bu ülkede, iktidara oynamak için, politik rant elde etmek için, kitlelerin değerlerini kullanmak ve diğerlerini de dışlamak, hor görmek, hakir görmek, etnisiteden ötürü adaletsizliğe sapmak, elbetteki etnisiteyi ön plana çıkartır.

  sen bu ülkenin etnik yapısını silah olarak kullanıp insanların huzurunu bozuyorsan, müslümanların ahengine çomak sokuyorsan, kullandığın silahı sana çevirmek, gerilimden etkilenen her insanın en doğal hakkıdır. ve sokaktaki insan, dönüp de sana sormaz mı: ''iyi de be adam, sen nesin, kimin evladısın, dök bakalım şecereni... anlat hele, kökeninin dayandığı ulvi noktayı, anlat da biz de feyiz alalım. ak koyun kara koyun çıksın meydana...
  2 -2 ... karahisar
 2. 2.
  zamanında türk milliyetçilerine en büyük zulümleri yapan, iktidarı döneminde ülkücü öğrencilerin yurtlarından atıldığı, büyük ülkü devi seyyid ahmet arvasi nin * deyimiyle mavi gömlekli şeytan ecevitin olmaması gereken listedir.
  ayrıca türk milliyetçileri aralarına katılan kimsenin ırkını önemsemezler. önemli olan türk milleti bilincine erişebilmiş olmaktır.
  birde ülkü ocakları eski başkanı alişan satılmış vardı mesela onu ekleyebilirdi.
  1 -2 ... sonsarkiyicalkemanci