bugün

kürt milliyetçiliği hakkında en ufak bi laf eden kişi "ırkçı, faşist, kana susamış, kafatasçı" olur. isteğe göre başka olumsuz sıfatlar da eklenebilir.
türk milliyetçiliği hakkında ne kadar sövüp sayarsanız o kadar demokratsınızdır.
birbirleri ile mukayese dahi edilmeyecek bir kavram absürtlüğü...
türk milliyetçisi derdini uluyarak (özür dilerim), kürt milliyetçisi sinsice arkadan vurarak anlatırdı.
ikiside aynı boktur.
türk'e laf eden kürt, kürt'e laf eden türk değildir.pkknın bu ülkeye yapamadığını bu zihniyetler yapmaktadır.Allah ıslah eylesin.
türk milliyetçiliği şiddete soykırıma kafatasçılığa dayalı bir milliyetçilikken, kürt milliyetçiliği kendini ezdirmemeye hakkını korumaya dayalı bir milliyetçiliktir. kürt milleti yoktur diyenler biraz tarihi araştırsın.
en güzeli eri cas milliyetçiliğidir.
türk milliyetçiliği, zaten devlet gibi bir yaptırma sahip olan bir ulusun kendi milletini yüceltme, başkalarını küçümseme ve diğer milletlerin haklarına saygı göstermeyip, tümünü kendi potası altında eritme çabasıdır. kürt milliyetçiliği ise yok edilmeye çalışılan ve büyük oranda asimile olmuş, kültürün ve dilini unutmuş bir halkın var olma mücadelesidir. kürt kendini başkasınadan üstün görmez. başkalarını zorla kürt yapmaya kalkmaz. bu sebeble kürt milliyetçiliği, türk milliyetçiliğiyle kıyaslanamayacak derece masumdur.
türk milliyetçiliği ağır basar.türk milliyetçisi adam öldürmez masum çocuklara, sivillere, silahsız askerlere kıymaz.kafatasçılık yoktur sadece milletine apayrı bir sevgi duyar.ayrıca anayasada'ki türk milleti ifadesi herkes için geçerlidir bir etnik unsuru değil bu devletle olan vatandaşlık bağını temsil eder.kürt milliyeçilerinin çoğu pkk yanlısıdır.masumlara kıyar bebek öldürür.kaçak elektirik kullanır onlarca çocuk yapıp dağa gönderir.sokağın ortasında bağıra bağıra kürtçe konuşup biz ezildik dilimiz yok oluyor der.
esasen kim daha zararlı, kim daha kötü işin içinden çıkılması zor karşılaştırmadır.
tabi türk milliyetçiliğinin kartları daha güçlü, devlet gücü elinde.
kürt milliyetçiliğinin ise şiddet var elinde sadece.
ama unutulmaması gereken şu ki, milletin sabrı taşarsa kanlarında boğulacaklar bunu bilmeleri gerekir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.