1. 1.
  geleceklerinin pek de parlak gözükmemesindendir.

  geçmiş?

  Aşırı derecede Savaş meraklılarıdır, çünkü geçmişteki başarılarının çoğu savaşlarla elde edilmiştir. götkürkleri, selçukluları, osmanlı dönemini ballandıra ballandıra anlatır, çünkü çok hoşuna gider. "dünyanın yarısını fethettik." der. "40 çeri ile saray bastık." der. "atilla avrupa'yı titretti." der.

  Peki günümüz?

  bir süre susar, düşünür. "pkk mağaralarını yerle bir ettik." der. susar. "hem yakında musul ve kerkük bizim olacak, reis emir vermiş." der. susar ve susar. "turan devleti yakındır." der, sonunda.

  Peki gelecek?

  "ameriqa ile savaşıyoruz." der. "pkk, chp, dhkpc yakamızdan düşmüyor." der. durduk yere sinirlenir. "sen batı hayranı mısın?" diye sorar. "git burdan pis fetöcü" der, kovar.

  sonra?

  önündeki iddia kuponunu doldurmaya devam eder. "beşiktaş avrupa'yı fethediyor, keşke söyleseymişim vatan hainine" diye düşünür, üzülür. arkadaşına dönüp "arsenal totnım oranları neydi andam?" diye sorar.
  1 -4 ... adim samuel 25 yasim
 2. 2.
  hükümetin geçmişle milleti avutması sebebiyle gerçekleşen durumdur. "ulan be osmanlı'yken ne siktik be, hüloooğ" kafası yaşayan bir milletimiz var şu anda. kafası basıp, türk milletinin geçmişindeki en utanç kaynağı sahnelere sebep olmuş olan osmanlı ile yetinmeyen türkler de zaten tatlı su müslümanları tarafından türk kabul edilmiyor nedense. vatan haini gibi davranıyorlar. çünkü 1 gecede cahil bırakıldılar. ayrıca, bu uyuyan tiplerden sadece geçmişi konuşması beklenir zaten. geçmişten bir ders alacak kafa yok bu sütü bozuklarda.
  2 ... erebyss