1. 1.
  Mustafa kemal önderliğindeki türk milleti kurtuluş savaşında nasıl ki ingilizlere fransızlara boyun eğmediyse bugün de amerika birleşik devletlerine de boyun eğmez.
  Abd nin tehditle veya yaptırımlarla türkiye ye istiklal ve hürriyetinden, hukuktan devlet anlayışından vazgeçirmeye çalışarak hadsiz bir biçimde taviz vermesini istemesine karşılık türkiye cumhuriyeti devleti asla milli namus ve vatani haysiyetinden ödün vermemelidir.
  Türkler tarihte hiçbir vakit başka milletlere boyun eğmemiş ve eğmeyeceklerdir. Abd hükümetinin bu milletin geçmiş tarihinden verdiği milli mücadelelerden habersiz olarak bu milleti tehditlerle himaye edeceğini zannetmesi ve medeni anlayışa uymayan zorba tavırları katiyen kabul olunamaz ve ben bunu yüksek türkiye cumhuriyetinin istiklaline ve bağımsızlığına bir hakaret olarak kabul sayarım.

  Mensubu olduğum türk milletinin Bu haklı mücadelesi, abd nin savaş çıkartma derecesindeki saçma hareketlerine karşılık oldukça lüzumludur, türkiyeye karşı suç işlemiş olan Rahip brunson şuanki durumda asla iade edilmemelidir.

  Devletimizin ve milletimizin her daim müdafaası bizim milli görevimizdir. Ekleyeceğim şudur ki hükümet rahat olsun milletin şerefini korusun ve abd ye teslim olup yüzümüzü kara çıkartmasın,
  Hiçbir şey olmaz korkmayın bu ekonomik savaşın altından tüm millet olarak beraber kalkacağız. Eğer abd daha da ileri gidip savaş açmaya kalkarsa ben mensubu olduğum türk milletinin bir ferdi olarak bu harp e seve seve katılırım ve öyle bir vaziyette mecbur bırakılmamız dahilinde de bilirimki tüm millet olarak bu yurdu müdafaa ederiz.
  Abd nin açtığı Ekonomik kriz savaşına teslim olunup yüce milletimizin yüzü kara çıkartılmasın, Milli şereften yeter ki ödün verilmesin. Düşman her kim olursa olsun, Biz her daim milletçe verdiğimiz istiklal mücadelesinden doğabilecek sonuçların arkasında durmaya muktediriz.

  (bkz: Ne mutlu türküm diyene)
  1 -1 ... yoksul genc
 2. 2.
  Biz kışı geçiririz ama yediğimiz ayazı unutmayız.

  karşılarında arap milleti olduğunu sanan kovboy kılıklı müptezele bugün haddini bildirmeyeceğiz de ne zaman bildireceğiz.
  1 ... pazar pazar
 3. 3.
  Bir zırva cümlesi.
  -1 ... kivilive