1. 1.
  genellikle laf esprileriyle güldürülmeye çalışılır. konusu genelde yabancı filmlerden alıntı olduğu için yapmacık olarak düşünülür. fakat hepside aynı değildir.
  1 ... dunyayikurtaranadamindamati
 2. 2.
  Gora'yla defter kapandi diye biliyorum ben ama?
  -1 ... mide bunaltisi
 3. 3.
  bana bir soygun yaz .
  -1 ... benallahinbirlutfuyum
 4. 4.
  yeni nesilin aklına genelde son dönem şafak sezerli, mehmet ali erbilli filmler gelmektedir. geriye döndüğümüzde ise komedi filmi düşünüldüğünde öne çıkan isimler kemal sunal, şener şen gibi isimlerdir. aydemir akbaş da bu dalda gösterilebilir ama ben aydemir akbaşınki kadar sikik filmleri başka yerde görmedim.
  2 -1 ... tembel adam
 5. 5.
  istisnasız her komedi filmi diye yayınlanan filmde o espri dedikleri şey bel altı esprilerdir bel altı mizahlardır. hayır bel altı espriden başka gülünecek bi sahne yok filmde. bel altı espriyede gülmeyen birisi olarak türklerin henüz yapamadığı tür filmler diyebilirim.
  -1 ... pandabla
 6. 6.
  türk filmlerinin neredeyse hepsi komedi filmini andırdığı için genelleme yapılmayacak durum.

  adamlar bir film için son model arabaları parçalarken bizimkiler 2 kameraman 5 oyuncu ve sayısız figüranla filmi neredeyse bedavaya getirmekte.
  ... saveas
 7. 7.
  Bir Sinema personeli olarak çoğu filmimizi izlemiş bulunmaktayım. Kesinlikle komik değiller ve hepsinin sonunda bir düğün olduğunu tespit edebildim. Akp nin kendini aklamaya calistigi koz filmi daha komikti. Sinemaya gelmeyin arkadaslar hem vaktinize hem paraniza yazik. Hizli ofkeli gelince beraber takiliriz.
  -1 ... decurion
 8. 8.
  ister eskiler olsun ister yeniler hemen hemen hepsi bel altı espiriler. Cem Yılmaz talk shovlarında yapıyor ve izlenmeye değer bulmuyordum.. ancak şimdilerde bakıyorum ne kadarda küfürü bel altı espirileri seven bir toplummuşuz filmin fragmanında dönüp duran dört kelime bile izlenme rekoru kırıyor.... Seviyemizi belirliyorsa(ki bence etkili)eyvahlar olsun!
  ... semaa
 9. 9.
  garanti her filmde olan birkaç numara vardır:

  -beklenmedik bir anda tokat atma
  -beklenmedik yahut beklendik bir anda küfür etmek
  -izdivaç sahnesi
  -kadın kılığına girmiş erkek tiplemesi
  -yeterince kötü olmayan kabadayı tiplemesi
  -devamlı bir koşturma, kaçış
  -şehvetli, orta yaş üstü bi kadının eline düşen erkeğin dramı
  1 ... kalemistik
 10. 10.
  Denildi mi kemal sunal akla gelir. Allah rahmet eylesin.
  2 ... selia