1. 1.
    türkiye türkleri kimdir?

orta asyalı mı?
    anadolulu mu?

bu soruyu cevaplarken, irklarin kavimleri, kavimleri de milliyetleri olusturdugunu bilerek cevaplayin.

yaptigim arastirmalara gore bu ikisinden sadece biri olarak savundugunuzda agir sekilde tepki ile karsilasiyorsunuz.

peki soruyorum size, yoruk - turkmen vesaire olanlar haric, neden kendinizi gecmisteki anadolu halklarindan ve ozellilkle romalilardan bu derece soyutluyorsunuz?

mesela, orta asya ulkeleri vatandaslarinin onemli bir kismi kendini türk olarak tanimlamiyor (benim gozlemimdir).
    -2 ... arxaggelou
  2. 2.
    Avrupalidir. Uygardir. Üstündür.
    1 -2 ... alpertunna
  3. 3.
    "türk" kavmini olusturan insanlarin fenotipleri turanid ve turevleri ve alpiniddir. turanid basitce sari ve beyaz irkin karisimidir.
    -2 ... arxaggelou
  4. 4.
    Bu konu hakkındaki en enteresan tezlerden biri selçukluyu ve osmanliyı da kurup bugün türkiyedeki türk kimliğine aidiyet bağı olanlarin da ced kabul ettiği oğuzlarin da aslinda türk olmayıp, çok eski karanlık devirlerde türkleşmiş bir hint-avrupa kavmi olmasıdır. Yanilmiyorsam 11 veya 12. Yy tarihli bir kaynakta -şu an hatirlamiyorum- oguzlarin fenotipini "bunlar kilik olarak aceme benzer" şeklinde tanimliyor. Aslinda bunun en buyük ipucusu türkmen kelimesinde gizli. Turkmen türk'e benzer demek farsçada. Yani türk degil aslinda. bugün türki bir toplum oldugu su götürmez olan kirgizlar hakkinda da bu iddia var ve oguzlarinkine nazaran daha sağlam.

Bu bahsettiklerim turkiye, azerbaycan ve iran türklerinin fenotipinin asyatik olmamasini da açikliyor. Tabi günümüz türkmenistsn turkmenleri neden asyatik? Onu da şu sekilde açiklayabiliriz; turkmenistam yuzyillar boyunca moğol ve özbek tecavuzune maruz kaldi ve bilindiği gibi çekik göz baskın karakterdir.

Aslında tüm bunlari bosa çikartacak son sözumuzü söylersek türk, kürd, rum, ermeni vb kavramlar biyolojik değil sosyolojik olduğundan ben türk'üm diyen türk'tür ve aidiyetini hiç alakasi olmasa bile asyaya kadar uzatabilir. Nokta.
    ... gaspirali
  5. 5.
    Ay md. 66 türk devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes türktür.
    ... tembelhayvan
  6. 6.
    Adına kitaplar yazılan ırktır. Çılgınlığı ile nam salmıştır.
    12 ... universitemezunuaskdoktoru
  7. 7.
    türk türkiye için can vermeye hazır ve de nazır kişi dir .

türküm deyip de can vermekten kaçanları da hep birlikte gördük çok şükür .

onların ben çakma türklüğünü s.
    ... tiamat
  8. 8.
    peki soruyorum size, yoruk - turkmen vesaire olanlar haric, neden kendinizi gecmisteki anadolu halklarindan ve ozellilkle romalilardan bu derece soyutluyorsunuz?
    -1 ... arxaggelou
  9. 9.
    benim.

(bkz: kara murat benim)
    4 ... mel mel bakan gibson
  10. 10.
    hafif çekik gözlü kırmızı yüzlü çıkık elmacık kemikli diye başlar tanımı.
    bu tanım doğru ise yarı hintli yarı çinli olması gerekir.
    bir ihtimal bu tanımı orta asya türklerinin hint ve çin hayranı olanları yapmıştır.
    -1 ... ne olursun guzelim sevsem seni