1. 1.
  Birçok ataerkil toplumun, istendik veya değil, en temel sorunu kadının cinsel hayatını pasifize ediyor olmasıdır.
  Kadını bir meta haline getirmek, tıpkı kadına yönelik duygular gibi (aşk, şehvet, tutku...) kadını da nesneleştirmek nasıl ki erkeklerin kadınlar üstündeki baskıları sonucu gelişiyorsa, kadının bunun sonucunda gelişen normaldışı, doğasında olmayan davranışları geliştirmesi toplumun baskı mekanizmaları dolayısıyladır.

  Bütün dinler, sosyolojik unsurlar erkeğe hizmet eder. insanlığın ilk dönemlerinden bu yana süregelen "sahip olma" savaşı, önce insanı doğaya karşı sonrasında ise insanı insana karşı güçlü duruma getirmiştir. Bundandır ki erkekler poligamik varlıklar haline dönüşmüşken kadınlar hipergamik varlıklar olmuşlardır.
  Sahip olma ihtirası duygulara da yansımıştır. Komün hayat, bir kadının çocuğunun kabilenin tüm erkeklerinin olması geleneği yerini tek eşliliğe bırakmış, manevi aidiyet bağı zamanla bedeni aidiyetle bütünleşmiştir.
  Çünkü erkekler varlıkları gerçekleştirmek için 'alfa' olma yarışını artık kadınlar üstünden değil daha büyük değerler olarak gördüğü topraklar, devletler, hazineler üzerinden oynamaya başlamıştır ve kadının 'iyisi' onun için sadece bir sahip olunan şey haline gelmiştir.

  Tarihsel süreç içinde kadının yeri bu şekilde temellenmiş ve sonucunda günümüze kadar uzanan ataerkil sistemler oluşmuştur.

  Kadının bu sistemdeki cinsellik açısından yeri gerçekten içler acısıdır.
  Romantik ilişkiler konusunda odipus kompleksli erkek kadınına anne kutsallığı ile yaklaşır. Meta haline getirdiği 'aşk' kadına yansır.

  Dolasıyla kadından 'masumiyet, temizlik, durumun' bekler. Çünkü aşka yüklenen anlam budur. Kadından daha önce hiçbir cinsel ilişki yaşaması beklenmez. Buna kötü gözle bakılır erkeklerce zira.

  Kadın cinselliği tecrübe eden değil cinselliği öğrenen olmalıdır bu sistemde.

  Çoğu kadında 'elalem ne der' korkusu diyebileceğimiz baskı mekanizması yoğun olarak mevcuttur. Çünkü çoğu kadın 'baba'yı alfa erkek görür. Alfa erkek dışındaki hiçbir erkek kural koyucu ve sahip değildir. Anne ise başlıca bir baskı mekanizmasıdır ve çoğu anne, kendine öyle bir fırsat verilmediği için, kızının özgürce cinsellik yaşamasına izin vermez.

  Türk toplumunda çoğu kadın cinselliği acı veren bir süreç olarak algılar ve çoğunda vajinismus, cinsel ketlenme gibi durumlar görülür.
  Bütün bu baskı mekanizmaları sonucu türk kadınının cinsel açıdan almak istediği haz süperego tarafından bastırılınca ego bu baskıyı katalize etmek zorunda kalır ve bu kanalizasyon genellikle içe kapanma, romantik ilişkilerde çekingen davranış, dinine aşırı bağlılık, siyasi lidere aşırı bağlılık ile son bulur. Karizmatik liderlere karşı bu kadınlar dayanılmaz bir çekim duyar.

  Ve bu karizmatik liderle birlikte olma istekleri bulunmuyor olsa bile onların çekimine kapılırlar.
  Bu evlilik öncesinde baba figürünün devamı gibidir. Alfa erkek işte o 'karizmatik lider'dir ve onunla birlikte olmak isterler.
  3 -4 ... namazinda niyazinda ayten
 2. 2.
  durumum yoktu kardeş okuyamadım ama faydalı bir yazıya benziyor.
  1 ... prescott
 3. 3.
  Sözlüğe anın görüntüsü vb fotoğraf paylaşım başlıklarında el, ayak, bacak veya kendileri gibi bastırılmış cinsel davranışları olan türk erkeklerinin fetiş duygularnı uyandırabilecek sekilde vücudun yalnızca küçük bir kısmının fotoğrafını entry olarak atmak.

  Bakın yorum katmadım. Ayıplamadım. Bu bir tespittir ve temeli bastırılmış cinselliğe dayanır. Kötü müdür? Keşke olmasa ama bu ülke şartlarında iyi bile denenilir.
  1 ... eraslan5