1. ?.
  evlenme programlarına çıkacak kadar acizdirlerde. bi yerden para gelsin, ev olsun, araba olsun, eh bu kadar şey oldu biraz da sevişirim olur biter mantığı sıkça görülür.
  -3 ... brian o conner
 2. ?.
  kız olmalarından kaynaklanan durumdur.

  kızlar her zaman birilerinin himayesinde olup korunmak zorundadır. her işi kendi başına yapabilen kız ise cinsel kimliğinin farkında olmayan kızdır.
  -2 ... creepy doll
 3. ?.
  "herşeyi evlenince yaparsın kızım" mantığıyla büyütüldüklerinden pek kendi başının çarelerine bakamazlar. ama bu bir genellemedir. istisnalar herzaman mevcuttur.
  ... hickimse
 4. ?.
  1-her türk kızının dibini döven tokmakçı ve şehvetli anlar yaşatacak koca istemesi
  2-paralı ve kodoman kocaya kapak atmak istemesi
  3-kocadır döverde severde fantazisiyle halvet olması
  4-her erkekte baba profili aranıp öyle erkekte bulunduğunda kapağın o erkeğe atılmak istenmesi
  5-fakir kız zengin oğlan yada zengin kız fakir oğlan cenabetliği
  6-beni kollasın,sevsin,değer versin,benden başka kimseyi gözü görmesin,evine çoluğuna çocuğuna bakan birini istemesi.
  Ve bu sebepten ötürü hiç bir türk kızı kendi başının çaresine bakamaz ve sığınacak bir liman arar.
  ... legacy31
 5. 1.
  türk toplumundaki kızların, gençlik dönemine kadar yan gelip yattıktan sonra; hayatla başbaşa kalması durumunda, meydana gelen çaresizliktir. türk kızları; genelde zengin koca bekleyen, okula, işe de sırf bunun için giden bir kız türüdür. ve hayata dair bildiği tek şey, evlenmek, çocuk yapmak ve pembe panjurlu evdir. gerisi bildiğin teferruat.
  1 ... ender gelisen osasuna atagi
 6. 2.
  türk kızları türk kadını olacağı için başlarının çaresine bakarlar.
  -1 ... sergerde
 7. 3.
  yanlış bir tespittir. türk kızları her yerde, her şekilde başlarının çaresine bakarlar. ne tilkidir onlar.
  -1 ... francescoli
 8. 4.
  kızlara, çocukluklarından itibaren,
  - kızlar şöyle oturur, kızlar böyle konuşmaz, kızlar dışarı çıkmaz, kızlar araba ile oynamaz, kızlar onu yapamaz bıdı bıdılarından dolayıdır.
  kız tek başına kaldığında, neyi yapıp neyi yapmaması gerektiğini düşünmekten başının çaresine bakamaz. çoğunlukla yanlış anlaşılmaktan korkar.
  3 -1 ... bridgetjones
 9. 5.
  türk kızlarını sürekli aşağılama güdüsünden kaynaklanan sanrı. sanrı sahibi için söylenmesi gereken ayakta uyutulan tiplerdir.
  -1 ... dolma kalem
 10. 6.
  yanlış tespit/başlık olmuş..
  doğrusu:

  (bkz: türk erkeklerinin özellikle çaresiz kızlara bakması)

  kendi hemcinslerimi küçümsemek ve yanlışlarından/hatalarından nemalanmak hayatta en nefret ettiğim tavırların başında gelir. ama diğer yandan da kabullenemediğim tek şey bir insanın özellikle de kadının kendini aciz/çaresiz göstermesidir. çoğu bunu kendine çekmek ilgi odağı olmak için yapar ki. bence psikolojik rahatsızlığa giren bir durum. klasik söylemle "çocukluklarına inmek" lazımdır.
  özellikle türk insanına özgü olan bu "dilenci hobisi" durumu; türk erkeklerini fazlası ile çeker. her ne hikmetse bayılırlar aciz tavşan yavrusu gibi pısırık, korunmaya muhtaç, herşeyi erkekten bekleyen, ayran budalası gibi ağzının içine bakan, ne derse kanun kabul edip körü körüne itaat eden tiplere.
  dediğim gibi aslında bir çoğu da bunu bilerek yapar. tatlısu kurnazı kıvamıdır bunlar. keşfetmişlerdir bizim egosu şişik daha da şişirilmeye hayır demeyen türk erkeğinin yumuşak karnını.
  çok akıllı ya süpersonik türk erkekleri de, atlarlar hemencik balıklama. amanin buldum bir aciz tavşancık hemen pamuklara sarıp sarmalayayım, hayatı öğreteyim.. herşeyi ilk bende görsün.. amanda aman baksana sen gözü de açılmamış buncağızın, tertemiz kalmış bu kirli dünyada...
  işte bunlar çoğu zaman kurnazca keklenmiş modeller oluyor. neden böyle dedim? çünkü ilk başta gerçekten silik/sinik, aciz olsa da sonradan aslan kesilir bu tavşancıklar. şeytana bile pabucunu ters giydirirler. ayakta uyuturlar adamı da üstüne otele para verirsin. diğer bilerek yapanlar zaten bu işin erbabı olanlardır ki! onlardan kesinlikle kaçış yoktur.. allem eder kallem eder. iki ağlak üç zırlak, bir iki yalandan saf ayakları. işi kotarırlar. bu işin en has profosyenelidirler..
  tüm keklenenlere topluca geçmiş olsun...

  neyse uzun lafın kısası diyeceğim odur ki...

  "çaresiz türk erkekleri çaresiz kızlardan hoşlanır"...
  2 ... senyolcubenhanci