1. 1.
  - allah aşkına.
  - belanı sikerim senin dur ben öderim.
  + uff öde tmm slq şey .s.s.
  7 -1 ... birakilmaktan yapilma bir adam
 2. 2.
  ödüyorlar. yalan söylemeyin.

  lokantaya gidilir öküz gibi yer, 60 lira hesap gelir siz ödersiniz, sonra gider 2'şer çay içersiniz 5 tl öder. bak bunu da ben ödedim diye sempatiklik yapar amını siktiğim. neyse.

  ekleme: şu verdiğiniz eksi kadar hesap ödesiniz kezbanlık seviyeniz düşerdi. pis kaka Kezbanlar sizi.
  21 -15 ... tembel adam
 3. 3.
  iş bu sebepten erkek çocuğu olan babaların sıçma sebeplerindendir.

  Erkeğe bu kadar sorumluluk yükle sonra iş yatağa gelince "başım ağrıyo"

  Yürü o zaman babanın evine burası darüşşafaka değil.
  4 -1 ... eskimolardankimkaldi
 4. 4.
  her zaman yanlarında para olacak diye bir kaide yok. öyle olur olmaz zamanda bu sefer de sen öde demek yerine bana yemek borcun var tarzı laflar söylerseniz hazırlıklı gelir. bizim kızımız okumaz yani hesap ödemeyen kızımız da aslında pek para kazanmıyordur eğer kazanıp da yapıyorsa sizi yoluyordur.

  bu türk kızlarıyla genellenecek bir şey değil biz böyle gördük diye gelenekçiliğe sığdırılacak gurur kıracak bir yanı da yok aslında. arada kıza da hesap ödettirin ki (kişiliği sağlamsa) altta kalmasın gocunmasın.
  2 ... kafabimillon
 5. 5.
  Ne zaman yeltenilse "sen beni rezil etmek mi istiyorsun?" şeklinde bi' saldırıyla karşılaşıldığı için oluşan durum.
  2 ... fabrication
 6. 6.
  (bkz: kızların hesap ödememesi)
  2 ... karmakan
 7. 7.
  Bazi alagavatlarin kizlara hesap odetmeyi istemesi kadar godosca olmayan davranıştır.
  Sunu dusunup de lafini yapan adamin adamligina sokayim ben.
  5 -2 ... son picikan
 8. 8.
  bakıldığında çok da yaygın olmayan durumdur. G.tüne giymeye don bulamayıp manita yapan yüksek erkek oranı ile toplumumuzun kız çocuğu parasız bırakılmazı düşüncesi çok sık bir araya gelir. ilişkinin ilk bir kaç buluşmasında g.tüne giymeye don bulamayan erkekler artislik yapsa da 'tamam hadi bir seferlik öde' söylemiyle başlayıp vur allah vura kadar gider bu iş.Erkek çaya çimene oturmak ister kız klimalı koltuklu yerlere gitmek ister, çayda çimende yiyişmeyi onuruna yediremez çünkü en azından kafede koltukta yiyişelim mantığıyla hareket eder,bu yiyişmenin nasıl dayatıldığı da ayrı bir konudur, e hal bu olunca da, zavallı kızımız ben ısrar ettim gitmek için diye kafedeki hesabı üstüne alır. Sürpriz süsü verilmiş sinema biletleri de bu kızımıza gömülür, aniden alınmış hediye de vurdu mu gol! Görünürde hesap ödemiyordur adı da kazın ayağı öyle değildir be hacı.
  2 -1 ... siyah kalem
 9. 9.
  Yapamadığım durumdur.Hatta kısa sürede ilişki de sürekli hesap ödeyen, hediye alan,sevgiliyle değil de ev arkadaşıyla geziyomuş hissi alan,kullanılan bir tip olurum.
  ... maksatrenkolsun
 10. 10.
  Kadına hesap ödetmek erkek egosuna aykırı bir davranış olabilir ama sürekli ekonomik finansörün erkek olması da kadından zaten olağan beklentiyi daha da sapık bir hale getirebilir.
  1 -1 ... eyfel kulesi