1. 1.
    efendim ancak birisi çıkıp deseki ben kürdüm ama türkiye vatandaşıyım türkler benim kardeşim bu ülke bölünmez pkk 'ya lanet olsun" der ise herşeyin değişeceği ve kardeşlik olayının gerçekleşeceği durumdur.
    13 -8 ... carmadon
  2. 2.
    (bkz: mozaik nedir usta)
    2 ... maymunlarcehennemi
  3. 3.
    --spoiler--
    inanın çocuklar inan bize
    güzel günler göreceğiz güneşli günler
    --spoiler--
    6 -1 ... venividivici
  4. 4.
    bir gün mutlaka olacağına inandığım olay. çünkü kürtler türklere en çok yardımcı olan topluluklardandı. ta ki birinci dünya savaşı'na kadar. o zaman da türklerin katlettiği iddia edilen ermenilerin çoğunu kürtler katletmiştir. bu, çoğu batı raporunda da yazmaktadır. umulur ki bir gün silahlar yerine halaylar çekilir bu bayrak altında.
    6 -3 ... derberker
  5. 5.
    (bkz: kurtuluş savaşı)*
    5 ... venividivici
  6. 6.
    türk soyunun kurttan türediğine dair efsaneye göre türk kurt kardeşliği zaten mevcut bir durumdur.
    8 -13 ... arcadian
  7. 7.
    DÜşmanlık beslemektense şükretmeyi bilecek, minnet duygusundan nasibini almış, insani kriterlere sahip kürtlerin dünya'ya gelmeye başlamasıyla gerçekleşme ihtimali olan olay.
    4 -6 ... rtus
  8. 8.
    sonuçta halkların kardeşliğidir. kardeş kardeşi vurmaz. bazı konularda anlaşamasalar bile kardeştirler.
    ayrıca (bkz: silahla yaşamak silahla ölme riskini arttırır)
    7 -1 ... derindusunur
  9. 9.
    Dış güçlerce boş vaadlerle kandırılan halkın var olmasına izin vermediği olaydır. Kürt arkadaşlar herşeyin farkına vardıklarında geç olacaktır. bazı gerçekleri kabullenmeleri herşeyi değiştirebilecekken ısrar etmek nedendir?
    2 -1 ... carmadon
  10. 10.
    ermenilerden kuyruk acısı olanların planlarının suya düşmesi durumu.
    1 -1 ... prof