1. .
  türk islamcılar bu ülkenin 50 yıl geriye gitmesini isteyen yobaz insanlardır. atatürk'ün devrimlerine karşı gelirler, laikliği hor ve gereksiz görürler. anadolu insanını anlıyormuş gibi davranıp menfaat kavgasına girişirler.
  daha yazayım mı?
  3 -1 ... catstark
 2. .
  (bkz: kemalizm komünizm ve faşizmi aynı kefeye koymak)
  4 ... m m m
 3. .
  türkiye cumhuriyeti, vatandaş olurken kefil, teminat derdine son dedirten devlet; ayrıca tek sözünüze asgari ücret(616 tl olmalı) tutarında kredi, babanız olsa yapmaz..
  ... la maison bleu
 4. .
  1970'lerde amerika'yı protesto edenlere saldıranların tezi. hangi ülkenin teminatıysa artık.
  ... david addison
 5. .
  30 yil once 'icat edilmis' bir ideolojinin diger tum ideolojiler gibi, gecmisi bir sekilde ideallestirdiginin, bazi gercekleri gorup digerlerini gormediginin, osmanli'ya bir cesit 'altic cag' muamelesi yaptiginin, ve bu haliyle insanlari aldatmaktan baska bir ise yaramadiginin farkinda olmayan insan soylemi.

  insanlarin ulkeyle bagini "takim tutar gibi ulke tutun, sevin oglum ulkenizi bir cok superiz" jargonu uzerinden kuran bir ideoloji olarak turk-islam ideolojisi elbette ulkenin birliginin omurgasi islevi gorebilir. ama devletle iliskilerin ve vatandaslar arasi iliskilerin daha saglikli bir kurulma sekli de, "devleti bireye hizmet eden, egitim, saglik gibi hizmetler sunan bir kurum" olarak gormek ve ulkeyi sevmek icin once onu sevilebilecek hale getirmeyi arzulayan Bati'nin merkez ideolojileridir. Yani liberalizm, sosyal demokrasi ve sosyalizm. daha saglikli teminatlar sunar, yalnizca ulkeyi degil, ozgurlugunuzu ve onurlu yasaminizi da teminat altina alirlar...
  ... sedas
 6. .
  böyle söyleyenlere ''1900'lerin başında neredeydiniz? '' diye sormak istiyorum.

  atatürk ve yoldaşları ülkeyi kurtarırken siz nerdeydiniz ha?

  türk-islamcılar istanbul'da ingilizlerle ankara'yı nasıl devirebiliriz diye düşünmediler mi?

  şeyhülislam'dan ''atatürk ve arkadaşları vatan hainidir'' diye fetva alıp ingiliz uçaklarıyla bütün anadoluya dağıtılmasını sağlayan kimdi?

  susun artık susun!
  1 ... cumle muhendisi