1. 1.
  Birçok kurumdaki T.C. ibaresinin kaldırılmasının artçısı olarak, Türk tabibler birliği ve Türkiye Barolar Birliği'nin önündeki Türk ve Türkiye ifadelerinin kaldırılması durumudur.
  Yerli ve milli olan hükümet ve cumhurbaşkanı tarafından ivedilikle hayata geçirilmesi gündemdeymiş. Sodanın üzerinde (Türk Kızılayı) yazan türk yazısından bile rahatsız olan, milli bayramları itibarsızlaştıran, andımızı kaldıran, milli ve yerli hükümetten bundan farklı davranması beklenemezdi zaten.

  https://www.yenisafak.com...mesi-cikartiliyor-3089572
  7 -6 ... altan518
 2. 2.
  cumhurbaşkanlığının başındaki tc'de kaldırılmalı bence,zira başındaki adam türkiye cumhuriyeti hariç bütün ülkeler için çalışıyor.
  11 -2 ... munir bey
 3. 3.
  hükümetin yapacağı en güzel iş olur. çünkü bu şerefsiz itlerin bu aziz milletle ortak hiçbir bağı yok.
  4 -6 ... idrak yollari enfeksiyonu
 4. 4.
  kardeş sen düşündün mü her gün milli, yerli nidaları atan sözde milliyetçilerin, türk kelimesinden bu kadar nefret etmelerinin sebebini. arap yalayıcıları oldular. şu güne kadar hangi arabın bize ne faydası oldu. T.C.'nin kaldırılmasına neyi bahane edeceksiniz acaba? ya da türk kızılayı sodasından türk ifadesinin kaldırılmasını. soda kendini bozdu, tadı bozuldu, türklüğe yakışmıyordu mu diyeceksin.
  bir kurumda sıkıntı varsa adını değşitirmekle bu sıkıntı çözülüyor mu? kurumdaki sıkıntıları yasalar çerçevesinde gidermeye, problemleri çözmeye çalışırsın, adını değiştirmeye değil.
  4 -4 ... altan518
 5. 5.
  Adam cunhuriyetin bugini buldu. Yapiyor yapiyor yapiyor koseye sikisinca bir seylerden tc turk ibaresini kaldiriyor gundem aninda cark. Man adasi unutuluyor. Zerre sevmiyorum tasvip etmiyorum ama zeki adam. Sezarin hakki sezara.
  6 -2 ... superalgeria
 6. 6.
  0:00 3:24
  1 -1 ... paganviodio
 7. 7.
  Yapılması gerekilen bir eylemdir. Sonuçta Türkiye de sırf türkler yaşamıyor.

  hiç gördünüz mü başka ülkelerde?mesela ingiltere de ingiliz barolar birliği diye? Çünkü yok. Türk lafı ırkçılık içeriyor.

  Çağdaş bir ülke olacaksak türk ifadesi kalkacak hiç kusura baknasınlar.
  3 -7 ... oduncu mustafa
 8. 8.
  kürtçü zırvası diyecektim, dinci zırvası çıktı.

  şaşırtmadı tabii. ikisi de türk düşmanı.
  2 -1 ... mylord
 9. 9.
  Mecliste hdp var diye o zaman tbmm yerine bmm diyelim.
  Ulan zaten tabibler de bolucu varsa adamlarin en buyuk istegi turk ifadesinin kalkmasi olur.

  Ne kadar ilginc degil mi ?.
  2 ... cekilin bakayim
 10. 10.
  Bir yerlerine batmasa bari. Olur olmaz kaldırmamak lazım.
  2 ... thelma