1. 1.
  Birçok kurumdaki T.C. ibaresinin kaldırılmasının artçısı olarak, Türk tabibler birliği ve Türkiye Barolar Birliği'nin önündeki Türk ve Türkiye ifadelerinin kaldırılması durumudur.
  Yerli ve milli olan hükümet ve cumhurbaşkanı tarafından ivedilikle hayata geçirilmesi gündemdeymiş. Sodanın üzerinde (Türk Kızılayı) yazan türk yazısından bile rahatsız olan, milli bayramları itibarsızlaştıran, andımızı kaldıran, milli ve yerli hükümetten bundan farklı davranması beklenemezdi zaten.

  https://www.yenisafak.com...mesi-cikartiliyor-3089572
  7 -6 ... altan518
 2. 2.
  cumhurbaşkanlığının başındaki tc'de kaldırılmalı bence,zira başındaki adam türkiye cumhuriyeti hariç bütün ülkeler için çalışıyor.
  11 -2 ... munir bey
 3. 3.
  kardeş sen düşündün mü her gün milli, yerli nidaları atan sözde milliyetçilerin, türk kelimesinden bu kadar nefret etmelerinin sebebini. arap yalayıcıları oldular. şu güne kadar hangi arabın bize ne faydası oldu. T.C.'nin kaldırılmasına neyi bahane edeceksiniz acaba? ya da türk kızılayı sodasından türk ifadesinin kaldırılmasını. soda kendini bozdu, tadı bozuldu, türklüğe yakışmıyordu mu diyeceksin.
  bir kurumda sıkıntı varsa adını değşitirmekle bu sıkıntı çözülüyor mu? kurumdaki sıkıntıları yasalar çerçevesinde gidermeye, problemleri çözmeye çalışırsın, adını değiştirmeye değil.
  4 -4 ... altan518
 4. 4.
  Adam cunhuriyetin bugini buldu. Yapiyor yapiyor yapiyor koseye sikisinca bir seylerden tc turk ibaresini kaldiriyor gundem aninda cark. Man adasi unutuluyor. Zerre sevmiyorum tasvip etmiyorum ama zeki adam. Sezarin hakki sezara.
  6 -2 ... superalgeria
 5. 5.
  0:00 3:24
  1 -1 ... paganviodio
 6. 6.
  Yapılması gerekilen bir eylemdir. Sonuçta Türkiye de sırf türkler yaşamıyor.

  hiç gördünüz mü başka ülkelerde?mesela ingiltere de ingiliz barolar birliği diye? Çünkü yok. Türk lafı ırkçılık içeriyor.

  Çağdaş bir ülke olacaksak türk ifadesi kalkacak hiç kusura baknasınlar.
  3 -7 ... oduncu mustafa
 7. 7.
  kürtçü zırvası diyecektim, dinci zırvası çıktı.

  şaşırtmadı tabii. ikisi de türk düşmanı.
  2 -1 ... mylord
 8. 8.
  Mecliste hdp var diye o zaman tbmm yerine bmm diyelim.
  Ulan zaten tabibler de bolucu varsa adamlarin en buyuk istegi turk ifadesinin kalkmasi olur.

  Ne kadar ilginc degil mi ?.
  2 ... cekilin bakayim
 9. 9.
  Bir yerlerine batmasa bari. Olur olmaz kaldırmamak lazım.
  2 ... thelma
 10. 10.
  Türk tabipler birliği açıklaması:

  --spoiler--
  Bütün hekim birlikleri kuruldukları ülkelerin adıyla anılır.

  TTB ve diğer kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütlerinin isimlerinde yer alan “Türk” ve “Türkiye” sözcükleri, Anayasa gereğince bu mesleklerin hizmet verdikleri alanda, tüm toplumu kapsayan, kamusal yarar taşıyan hizmetler nedeniyle verilmiştir. Bu niteleme herbirinin kuruluş kanunlarında yer almaktadır ve ülkemize özgü bir durum değildir. Dünyada da bütün hekim birlikleri ülkelerinin adıyla anılır. TTB’yi itibarsızlaştırmak üzere yapılan söylemler vicdanlı, uygar insanlar nezdinde üzüntü ve şaşkınlıkla izlenmektedir.
  --spoiler--

  bu tür kuruluşlar, ülkenin ve ulusun isimleriyle anılır.

  örnek:

  http://www.dpv-online.de/
  Deutscher Berufsverband für Pflegeberufe / Hemşirelik meslekleri için Alman meslek derneği

  https://www.bma.org.uk/
  british medical association / britanya tabipler birliği

  http://www.audined.com/
  Audicien Vereniging Nederland / hollanda denetçiler birliği

  çevirileri google translate'den aldım, eksik veya yanlış olabilir. olsa da fark etmez burada anlatılmak istenen bu tür kuruluşlar ülkenin ve ulusun ismiyle anılır.

  insanların anlamakta zorluk çektiği konu bu. kolay gelsin.
  5 ... bay efendi