1. 1.
    TÜRK-iŞ Başkanı Ergün Atalay asgari ücret pazarlıklarıyla ilgili iddialı bir açıklamada bulundu. Atalay 2.578 TL altında bir miktarın pazarlığını yapmayacaklarını söyledi. Atalay, "O masaya oturmayız" dedi.

https://www.sozcu.com.tr/...masaya-oturmayiz-5491336/
    5 -1 ... girabic peter
  2. 2.
    asgari ücret 2500 olursa işçileri çıkartır, kapatır şirketi, faiz yerim. azdı bunlar.
    6 -12 ... ebu fesat
  3. 3.
    sendikal anlayışın türkiyemizde geldiği hali en iyi anlatan durumdur aslında hemde rakamlarla!

2578 lira ya ev sahibi olmayan bir ailenin nasıl yaşayabileceğini de öğretmesinin elzem olduğu oturuş şekli.
    ... icburuklugu
  4. 4.
    O paraya ben de masanın üstüne oturmam dansöz müyüz lan biz.
    Bu minvalde haklı sendikadır.
    3 ... siyahi forvet
  5. 5.
    asgari ücretin tek başına arttırılması çok doğru değil, üzerindeki vergiyi düşürüp arttırlarsa işverene binen yük azalır ve herkes mutlu olur.
    8 -1 ... narcomedian
  6. 6.
    ADAM VASıfsız elemana 2600 tl para verirse vasıflıya ne kadar verecek.
    asgari ücret bu şekilde artarsa, bir ton insan işsiz kalır .
    bir yandan her şey çok pahalı.
    iki ucu boklu değnek.
    2 -4 ... pennearabiata
  7. 7.
    işçi maaşlarının arttırılması, tüketim krizinde bir çıkar yol olabilir,

ancak bizde üretim yok ki tüketim krizine girelim,

şu anda seçim yatırımı olarak maaşları körüklemek sadece işsizlik ve enflasyona sebep olur.
    1 ... ebu fesat
  8. 8.
    Her sene asgari ücrete 300-400 lira zam yapılıp diğerlerine yüzde 4-5 yapılırsa yakında herkes asgari ücret seviyesine maaş alacak.
    Önemli olan 2500-3000 olması değil bu pahalilikta 4000 de yapsan 10 liralık şey seneye 20 lira olur. işsizlik git gide artar. Asgari ücretlinin geçim sıkıntısı yaşamaması için Temel ihtiyaçların(kira-fatura-gida) ucuzlatilmasi gerekir. Yoksa bu şekilde hem asgari ucretliyi hem de orta sınıfı bitirirsin.
    5 ... zaytung23
  9. 9.
    mevcutun üzerine en fazla %15 yaparlar. şu anda 2020 lira x % 15 = 2323 lira olur. hadi yuvarladılar desen 2350 lira. o da maksimum. milletin hoşuna gitmiyor ama muhalefetin sayesinde 2000 lira yapmak zorunda kaldılar ama bir daha öyle bir güncelleme/zam/artış imkansız. yakınlarda seçimde yok zaten.

ve evet asıl mesele asgari ücret değil enflasyonu bitirmek. sen maaşı 3000 lira yapsan bu sefer en basitinden 1000 lira olan ev kiraları 1500 liraları geçecek. 3 liraya aldığın domates 10 lira olacak. kaşıkla verip kepçe ile alma ki işe yarasın.
    5 -1 ... mel mel bakan gibson
  10. 10.
    Beylikdüzü tarafında çalışan asgarî ücretli işçiler zaten 2500 TL alıyor.
    -1 ... keyifci derler