1. 1.
  kurban bayramında topladıgı onca kurban derisinden ne kadar kar ediyor diye merak edilen kurum.
  1 -1 ... mintiminti
 2. 2.
  kurban derilerinin
  % 50 sini sanıldığının aksine kendisine değil de sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına veren
  %4 kızılay'a
  %3 sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu'na
  %3 diyanet işlerine
  %40 ını da kendisine ayıran atatürk'ün kurduğu kurum.
  3 ... waldorf
 3. 3.
  köktendincilikle mücadelenin sembolleştirilmiş kurumu haline getirilerek gerçek kimliğinden uzaklaştırılmış kurum.thk araçlarının kurban bayramında bi 10.yıl marşıyla geçit yapmadığı kaldı.kurban derisinden daha asli yararları olması düşünülen yapılanma.
  1 ... erich_from_istanbul
 4. 4.
  http://www.thk.org.tr/
  ... vernon sullivan
 5. 5.
  dünyada havacılık otoriteleri tarafından "tanrı" gibi saygı gösterilen, yıllar evvel gelir kaynağı 40'tan fazlayken günümüzde 2'ye düşürülmüş atatürk'ün "istikbal göklerdedir" söylevinin meyvesi güzide kuruluş.

  dünyanın ilk hava oyunlarını 1997 yılında 1. dünya hava oyunları adıyla türkiyede organize etti. halen günümüzde dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir paraşütçü sizin türkiye'den olduğunuzu öğrenince thk'yı övmeye başlar, metiyeler düzer.

  günümüzde halen çok sayıda ücretsiz kurs açar, başarılı olanları ileri düzeyler için yetiştirir ve uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil eder.
  2 ... exfreak
 6. 6.
  16 Şubat 1925 tarihinde türk tayyare cemiyeti adı altında kurulmuş kurum.
  ... weltraum
 7. 7.
  hala devam ettiğinden emin olmamakla beraber, zamanında 5 günlük ücretsiz kurslar veren kurum. bu kurslarda atölye ortamında motorsuz, planör tipi model uçak yapılırdı. kurs sonunda sertifika da verirlerdi.
  -1 ... blacklabel
 8. 8.
  eskişehir inönü'deki kampında yelkenkanat, serbest paraşüt, yamaç paraşütü, planör ve balon dersleri verilmektedir. kursların ücretli ya da ücretsiz (balon hariç) seçenekleri bulunmaktadır. verilen eğitimin kalitesi, öğretmenlerin samimiyeti,içtenliği ve deneyimi, kurs arkadaşlarınızın her yaştan ve her kesimden olabilmesi, eğitimde gülünüp eğlenilmesi ve eğitim sonrası güzel muhabbetler eşliğinde dinlenilmesi ile yazın yapılabilinecek en iyi aktiviteyi havacılık sporu yapan mukaddes kurum.
  1 ... yeni alinmis spor ayakkabi
 9. 9.
  1940 lı yıllarda uçak mühendisleri yetiştirip, o mühendislerle de uçak üreten kurum.
  (bkz: etimesgut uçak fabrikası)
  ancak 1952 yılında bu fabrika çeşitli sebeplerden* kapatılmış ve bu fabrika daha sonra traktör fabrikasına çevrilmiştir.
  (bkz: ayıp günah lan)
  (bkz: bana balık verme balık tutmayı öğret)

  şu anda da yangın uçağı alımı için sitesinde kampanyası olan kurum. yazın ülkemizde çıkan yangınları söndürmek için kullanılan uçaklar başka ülkelerden kiralanıyormuş.
  1 ... fiammetta
 10. 10.
  (bkz: türk hava kurumu paraşüt başlangıç kursu)
  ... fiammetta