1. 1.
  tecrübelerime dayanarak, biraz da gözlemlerim sonucu gördüğüm gerçek.

  türk hatunu kendisine kötü davranan erkeğin köpeği olur. efendi adam avucuyla sevişirken kötü adam en kral hatunları götürür. bunun temel sebebi türk hatununun arabesk yaşamayı sevmesidir, yani bir nevi dram kadınıdır türk hatunu.

  otursun dram yaşasın. sevgilisi onu aldatmasa bile "sen beni aldattınlarla" kendi kafasında kurduğu senaryoda üzülmeyi tercih edecek, sevgilisinin onu aldatmasını bekleyecek, aldattığını yalan söylediğini öğrenecek, üzülüp ağlayacak, intikam yemini edecek, en yakın arkadaşı onu teselli edecek, dertleşecekler, sonra onu sürüm süründürce ve yine köpek gibi ona dönmesini sağlayacak. yok yere tartışma çıkarıp üzülecek. çünkü üzülmekten zevk alıyorlar, enteresan bir şey.

  çok dangalakça bir şey, hani bu durumda en uygun söz "s.kerim lan böyle aşkın ızdırabını"'dır, cesaret işi biraz, yalnız kalmayı göze alabilmek.
  6 -1 ... laz pacino
 2. 2.
  avucuyla sevişen adam; umutsuz , mutsuz, hakettiği değeri göremediğine inanan, esas kadını her defasında kaptırdığı adamı kötü olarak niteleyecek kadar çekilmekte kendi girdabına..biraz hüzünlü fazlaca öfkeli tespitleri ile kaderine isyankar,arabeskin ta kendisi haliyle...e ne yapacak kendini aklamak için?tespit, bolca tespit..tespittir umarsızın ilacı,devam..
  2 -1 ... panapa
 3. 3.
  türk kadınlarına arabeskliği aşılayan türk erkeklerinin kıroluğudur efendim.
  başka hangi erkek beraber olduğu kadınları sayar!? ya da herhangi bir uzvunu ölçme ihtiyacı duyar acaba!?
  7 -2 ... kaytan biyikli dilber
 4. 4.
  dayak yediğinde bile bunu erkeğin onu sevmesi olarak gören hatunları değerlendiren bir kavramdır.
  türkiye'de saf kan, katıksız kıroların olmasının yanında; saf, temiz adam gibi adamların da bulunduğu gerçektir. bu elemanların avrupai düşünmesi çoğu hatun tarafından itici bulunur erkek dediğin "vurdu mu oturtmalı"dır çünkü. üniversite okuyanından (mevcut halde öğrenci), üniversite mezununa kadar "eğitimli" diyebileceğimiz kişilerin bile bu arabesk tanıma uyması oldukça olasıdır. kampüs'ün göbeğinde 1000 kişinin içinde hatun dayak yer ama 3 gün sonra elemanın beline sarılarak dolaşır sorsanız "o beni kıskanıyo, seviyo" gibi aptalca sebepler üretir. hatun kişiye göre er kişi hatuna güvenmemeli, devamlı kıskanmalı, otuna bokuna karışmalı, ara sıra tartaklamalı, devamlı aşağılamalı... türk hatunlarının içinde bulunuduğu genel durum budur. elbetteki tamamı böyle değildir. ama bir söz vardır doğrudur * bu bir kısır döngüdür.
  imaj hiçbir şeydir öküzlük her şey
  2 -1 ... paleface
 5. 5.
  altına afilli imzamı çaktığım gerçek ötesi durum..
  ... mesqoo
 6. 6.
  zamanında freud "dünyanın yarısı mazoşisttir" demişti kadınları kastederek. geleneksel freudcu iddiaya göre, kadının kendi bedeni ile kurduğu ilişki her zaman problemli olduğundan sözkonusu cins, diğerine göre mazoşizme daha yatkındır. Bedenle kurulan bağın problemli olma sebeplerini sıralayacak olursak:
  1)adet kanaması, bekaretin yitirilmesi ve doğum hep kanlı/sancılı süreçlerdir. Dişi zamanla bu durumu kabullenir ve doyum mekanizmasına katar çünkü kendi bedeninden kaçamaz.
  2)cinsel birleşme sırasındaki biyolojik roller kadını edilgenleştirir. Kadın "içine girilen"dir.
  3)Tecavüze uğrama olasılığı kadında tecavüz fantezisinin gelişimine sebep olur.
  4)anatomik farklılık... örn; kadın vücudunun darbelere karşı daha hassas, yaralanmaya daha yatkın olması, kasların cılızlığı vb.

  sadece türk hatunları değil, tüm kadınlar doğuştan köledir bir bakıma sonucuna varmak mümkün. problem, "efendi" rolünü layıkıyla yerine getirebilecek erkek nüfusunda meydana gelen günümüzdeki hızlı düşüş.

  batılı,şehirli,kariyer sahibi,otoriter kadın kendi doğasını bastırarak yaşamanın sıkıntısını içten içe duyar ömrü boyunca. bu kadın tipine yakından bakarsınız anneannenizi göreceğinize emin olabilirsiniz.

  tabii, bu yukarıda sıraladığım freudcu tespitleri tersten okuyanlar ve yerin dibine batıranlar da yok değil:
  (bkz: karen horney) (bkz: kadın psikolojisi)
  ama
  (bkz: tüm kadınlar mazoşisttir)
  ... volkanar
 7. 7.
  (bkz: deniz akkaya) ısrarla uslanmamaktadır.
  -1 ... sehir zorbasi
 8. 8.
  günlerden bir gün arabesk etiketleme timi iş üstündeydi, o zamanlardan kalmış olmalı bunlar.

  neyimiz kafkaesk ki?
  2 ... bl