1. 1.
  türk halkının yüzde 60 ı aptaldır diyen aptaldır diyen aptaldır diyen aptaldır diye sürüp gidecek saçma genellemenin devamı nitaliğindeki genellemedir.
  (bkz: böyle gider bu)
  7 -7 ... devilscry
 2. 2.
  turk halkinin yuzde 60 i aptaldir diyen aptaldir diyen aptaldir.
  sol frame'de görmekten büyük rahatsızlık duyduğum...

  hangi türden olursa olsun aptalız işte. yüzde vermeye ne hacet.
  11 -5 ... bl
 3. 3.
  (bkz: sidik yarıştırmak)

  insanın kendinden bir parça taşımayana küfretmesi kolaydır. bir yunanlı kalkıp bize küfredebilir. aynı şeyi bir ermeni de yapabilir. tabi biz de sütten çıkmış ak kaşık değiliz, uluscak bizde hakkımızda asılsız soykırım iddaaları çıkartan bazı kadir bilmezlere az sövmüyoruz, ki normaldir. ama bir insanın içi cız ederek aynı vatanı paylaştığı yan yana yaşadıklarına sitemi vardır ki, işte burada bizim bir saniye durup düşünmemiz lazım. kendisininde mensup olduğu topluma salak diyen bir insan -çoğunluk farketmese bile- bir öz eleştiri yapıyordur. hiç değilse türk düşmanı bir yunanlı veya özellikle ermeni gibi desteksiz sallamıyordur; gerçekten bu ülkede yapılan aptallıkları görmüştür ki konuşmuştur. o yüzden ağzından her "aptal" lafı çıkanı aynı kefeye koymamak gerekir. her "aptal" diyen aptal değildir.
  2 ... danixadem
 4. 4.
  şovenist yaklaşmaya gerek yok... aptallık kesinlikle söz konusu... millet önüne gelen kuru ekmeğe ve ona gösterilen şeyi izlemeye devam ederse bu oran da artar... beleşe ya da ucuza sunulan her ne halt ise, bunun altında birşey var diye yaklaşmak gerekir!
  2 -1 ... barutyiyici
 5. 5.
  (bkz: benim babam senin babanı döver)
  ... sıfırın altında
 6. 6.
  (bkz: aziz nesin/#1992185)
  1 -1 ... kasgarli tost
 7. 7.
  birçok genellemenin yanlış olduğu gibi, bu genellemenin de yanlış olduğunu doğrular nitelikteki söz.

  zira bilmem kaç yıl önce, kendisini çok ileride ya da zeki oalrak gören bir yazarın ağzından çıkmış uydurma bir sözün, olması istenmeyen bir durumun neticesinde dillere pelesenk olması bile bir milletin - artık yüzde kaçı olur; orasını sallayamam ben işkembemden - aptal olduğunu ve de ne kadar aciz bir derecede bu cümlenin arkasına sığınacak derecede olduğunu gösteriyorsa bu cümlenin içinde tezat barındırsa da, doğruluğuk payına da sahip olduğunu gösterir.
  1 ... faidelibilgi
 8. 8.
  aziz nesin'in bu söyleminde kendini geriye kalan %40'ın değil de adı geçen %60 ın içinde görenlerin içine düştüğü komik durumdur. bu durumun farkına varan aziz nesin daha sonra bu oranı değiştirmiş %90 lara çıkarmıştır, ama hala geride %10 vardır, burada da asıl sorun kendini %10 da görmek değil o %10 da gösterilmektedir. bu tesbiti yapabilen aziz nesinin hangi dilimde olduğu hala isminin geçmesi ile bu tesbiti yapmasıyla ortadadır. ama aziz nesin'in tesbitini yorumlayamayan onun sözlerini, yorumları anlamayan kişilerin aziz nesin'in verdiği oranda daha yüksek olma ihtimali de son seçimlerden sonra ortaya çıkmıştır.

  not: türkiye de ki seçmeni toplam halkın %50 si kabul edersek, ve akp nin oy oranını da yaklaşık %47 kabul edip bunu toplam halk üzerinden hesaplarsak bu oy oranı %94 olur ki üstad dan bu yana %4 lük bir artış olmuş demektir.

  not2: bu yazıdan sonra ilk tesbitle kendini %60 da olanlar kişileri kendi yanlarına çekeceklerdir, çünkü reklamlardan öğrendikleri sözler vardır, söz uçar yazı kalır.
  3 -1 ... ihan et
 9. 9.
  aptallık ile cahillik birbiri ile karıştırılmamalıdır. Biraz birşeyler okuyup kendini entellektüelitenin sınırlarını aşmıs görüp, gariban halkımızı aptal gören gerzekler için (bkz: dayak talep eden sozler)
  ... rudemood
 10. 10.
  - "bu duvara işeyen eşektir."
  - "bu duvara işeyen eşektir" yazan eşektir.
  - "bu duvara işeyen eşektir yazan eşektir" yazan eşektir.
  - ...
  gibi uzayan saçma çıkmaz.
  ... marmelat