1. 1.
  (bkz: sosyalizm)
  7 -6 ... turkerr
 2. 2.
  her seçim dönemi halkın bulduğunu sandığı ama sonra s.çtığını anladığı harekettir.
  3 -1 ... aksak tirtil
 3. 3.
  darbecilerin yargılanması hareketi olabilir. ileride anti-demokratik baskılara maruz kalmamak adına. tarihe saplanmış kara lekeleri bir nebze aydınlatmak adına. böylece yavaş yavaş beynimiz düşüncelere selam durabilir.
  2 -1 ... xervesilamet
 4. 4.
  anarşist sol a ihtiyaç vardır.
  -3 ... yamuq
 5. 5.
  dinden soyutlanmış liberalizm yani amerikan tipi bir demokrat partiye şiddetle ihtiyaç vardır. zira siyasal görüntü o kadar çelişkilidir ki; laik, açık, merkezdelik gibi özellikleri barındıranlar ne yazık ki statüko taraftarı olmak zorunda bırakılmıştır. öte yandan demokrasi deyince yalnızca "laik dogmalar"a karşı bir duruş anlaşılmaktadır. 301'den bahseden yok.
  2 -2 ... martin edilen
 6. 6.
  -izm'ler ve totaliter zihniyetler haricindekilerden en iyisi; kurucu oligarşiye değil asıl kurucu ve asli güç olan milletin erkin sahibi ve idamecisi olduğu yaygın-reel demokrasi...
  -2 ... cryptic
 7. 7.
  türkiyenin*,insanın insanı sömürmediği, efendilerin olmadığı, kaynakların birkaç para babası için değilde tüm insanlık adına eşit kullanıldığı, din tüccarlarının cirit atmadığı, postal yalayıcılığı yapılmayan, emekten ve eşitlikten yana bir siyasal akıma, dolayısıyla böyle bir sisteme ihtiyacı vardır. bunun adına ne derseniz diyin ama özünde emekten yana tavır alan bir akım olması şarttır.
  1 ... kupakazisinekbalesi
 8. 8.
  hareketi gösteremeyeceğim ama (bkz: fuck off)
  -1 ... unwanted
 9. 9.
  bizi kim gelse adam edemez. harekete gerek yok yani.
  ... antepli
 10. 10.
  (bkz: erojen bolgeye dogru yapilan cucuk hareketi)
  1 ... arabaciarabayatasget