bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    berbat durumdadır.

akşam büfeye gittim, tost alıcam. büfenin önünde devamlı duran kediler ve bi tane köpek var, işte orda tost yiyenlerin attıklarıyla falan besleniyolar. 5-6 yaşında bi çocuk, yanında da anne babası var. çocuk kedilere tekme atıyor, babası da gülüyor. şimdi bu hayvanların yetiştireceği çocuktan ne olur allah aşkına sormak istiyorum. sonunda dayanamadım, "beyefendi neden izin veriyosunuz, hayvanların kimseye bi zararı yok" dedim. "çocuk o, zaten vurduğu da yok öyle boşa sallıyor" diyor. ne desem boş. ülkenin hali iyiye gidiyi.. gidiyi gidiyi.
    18 -1 ... silik yazarin hayaleti
  2. 2.
    içler acısı dahi değildir, içi boşalmıştır. paçadan cehaletin akmasından ötürü öz sorgulama da yoktur.
    2 ... jay gatsby
  3. 3.
    (bkz: saldım çayıra Mevlam kayıra)
    2 ... mitsuki misaki
  4. 4.
    Kabahat çocuk yetiştirmeyi bildiğini sanan sahte hayvanseverlerde,
    Olm siz değilmisiniz evde beslediğiniz hayvanlar azmasın, sikişmesin diye kısırlaştırıp evde hayvan besleyen,
    Hijyenini siktiklerim, 5 yaşındaki çocuk vursa nolur vurmasa nolur aklı ermez ki erse zaten yapmaz anlar yaptığının kötü bişey olduğunu , aklı ermeyen çocuğa ne desen boş, belki öğreneceği bişey var orda çocuğun, ilerde tırsmaz köpektan. Ayrıca ben orda o çocuğun velisi olsam sana "sanane lan yarram" çeker üstüne bide döverdim seni.
    2 -5 ... sawran
  5. 5.
    anne, babalar ne biliyor ki çocuğa ne öğretecekler nasıl yetiştirecekler dediğim durum.

Biz ilk önce iyi öğretmenler yetiştirelim.
    o iyi öğretmenler iyi çocuklar yetiştirsin.
    o iyi çocuklar anne, baba olup iyi çocuklar yetiştirsin.
    3 ... bywolf
  6. 6.
    sahtelik üzerine kurulu tarzdır. toplumca okumayı pek sevmediğimizden bize medya yoluyla pompalananların idrakine yeterince varamıyoruz. bu yüzdendir ki dinimiz, tarihimiz, görüşlerimiz, prensiplerimiz... hepsi sahtedir.

örneğin; hikayedeki hayvanseverlik olayı. gayet sahtelik içeriyor. çocuğu yanlışlar yapan bir yetişkin olarak görürsek ve bu doğrultuda uyarırsak o çocuk daima tavsiye bekleyecektir. tekme atmaya çalışırken hayvanlar ufak bir tepki verse o çocuk önemli bir bilgiyi kalıcı olarak öğrenmiş olacaktı.

tarihimiz, dinimiz, görüşlerimiz... sadece bize dayatıldığı kadarını biliyoruz, o da ezbere. ne islamın getirdiği güzel ahlaktan nasibimizi alabiliyoruz, ne ideolojilerimizi hakkıyla yaşayabiliyoruz. bu yüzden de çocuklarmızı "oku da büyük adam ol" diye yetiştiriyoruz. bu klişedeki büyük adam ayda 4000 papelden aşağı çalışmayan adam anlamına geliyor. şuuru yerinde bilge, önce çevresine sonra memleketine hayrı dokunan adam anlamına pek gelmiyor. ve bu yüzden hepşdmsfalkşnfsdf...

annem ampul değiştirtmeye kaldırdı demin. kafam dağıldı gerisini getiremiyorum. yazdığım kadarı da ziyan olmasın bari diye girdim entryi. idare edin.
    1 ... letis
  7. 7.
    Berbattır gerçekten. bizim sülale daha beter bu konuda.

55 Yalındaki halamın 4 yaşındaki torunu halama mal demiş, kadın bunu anlatıp atlatıp gülüyor. iyi halt yemiş yani. O yaşta çocuğa hakaret öğretiliyor, bu koskoca anneanneye söylenince insanın biraz ağrına gitmesi lazım dimi? bunla övünüyorlar ama.

iki gün sonra annesi küfür öğretir babasına "pezevenk de babaya" falan dedirtir.

o çocuk 20 yaşına gelince başedilemez bi tip olursa da hiç şikayet etmemelidirler. Hiç hakları yok buna. insan gibi yetiştirseydin.
    9 ... cakmasamara
  8. 8.
    özet: göster olum yarrağını amcana.
    4 ... pislik yazar
  9. 9.
    Simartmaktir. Babasi bagiracak olursa da "aman ali Rıza Bey agzimizin tadı kaçmasın" bık bık bık.
    3 -1 ... thebestofme
  10. 10.
    her istediğini yap, ağlarsa döv, kafasına küçücük yaştan anlayamayacağı dini ve siyasi görüşler enjekte et, onu korkut, baskı kur, başkalarına düşman et, bencil ve tembel yetiştir. oh.
    2 ... malcolmgatling