1. 1.
  Ülke topraklarımızdan çıkmış ''girişimci'' ruhlu kişi veya kişilerdir.

  Girişimci olmak kot pantolon altına, spor ayakkabı giyip powerpoint sunum hazırlamak değildir. Ofis içerisine masa tenisi veya langırt koyup ''biz çok kurumsal bir firmayız'' diyen yöneticilerin ''hiç'' olmadıkları gibi. Ürünün, fikrin veya hayalin tüm risklerini göz önüne alarak zaman içerisinde sürdürülebilir bir geri dönüş kazanmayı hedefleyebilmektir. Kısaca; kişiliğinizin ne kadar ''cesur'' olabildiği ile doğru orantıdadır. Girişimci bir insan; torpil yaptırmak, orantısız hayal kurmak, yorulmak, özgünlükten uzaklaşmak gibi kavramları bir kenara bırakmalıdır.

  Ne üzücüdür ki, ülkemizdeki dedikodu oranı oldukça fazla olduğu için büyük dezavantajları da vardır. Bir fikire inanırsınız, kalbinizi o işe adarsınız ama aceleci bir toplum olduğumuz için hemen arkanızdan ''onun durumu çok kötü'', ''büyük battı abi çaktırmıyor, ne gereğı vardı'', ''eskiden nerelere kaçardı şimdi baksana evden bile çıkmıyor'' gibi cümleler duyarsınız. Çevreniz sizin başarılı ''olamadığınızı'' görmekten daha çok mutlu olur. Çünkü teselli etmek çok daha kolay bir eylemdir. Ama servet sahibi olduğunuz zamanda ''belliydi abi zaten zehir gibi çocuktu'', ''banada gel beraber girelim bu işe dedi, ben istemedim'' gibi anlamsız sözlerde duyacaksınızdır. O nedenle; George Bernard Shaw'ın sözünü hatırlayalım;

  ''Bu dünyada ayakta kalabilenler yataktan kalktığı andan itibaren istedikleri koşulları arayan ve bulamadıkları taktirde onları yaratanlardır''.

  Başlığa örnek olaraksa Türkiye'den; (bkz: Nevzat Aydın)
  ... vegetarianbutcher
 2. 2.
  Ulan bir uygulama gelistiriyorum patlarsa bu fakirlikten kurtulup sözlüğü satin alacağım.
  3 ... tylerdursunn