1. 1.
  bütün memleket sorunlarının sebebidir.

  bahsettiğim kan milliyetçiliği ya da yine orta asya bozkırlarına dönüp otağ kuralım demek değil.

  yerli ve milli politika deniyor... yine kutusu güzel, içinde bok olan hediye pakedi.

  1) ahıska türklerine yıllardır vatandaşlık vermeyip ama 4 milyon suriyeliyi ülkemize alıp binlercesine vatandaşlık vermenin neyi yerli ve milli?
  2) atalarımız anadoluya neden geldi? yüzlerce beylik ve bizans ile neden savaştı? verimli topraklar olduğu için. ve torunlarına yani bize kaldı. biz napıyoruz? anadolu denen bu cennet topraklardaki kamu arazileri bomboş. çiftçiler birer birer şehre taşınıyor ve üretimi bırakıyor. et ithal ediyoruz, yiyecek ithal ediyoruz... bu mu yerli millilik?
  3) millet aya istasyon kurmanın planını yaparken, bizim ülkede hala 80 sene evvel vefat etmiş atatürk ile hesaplaşma derdindeler. türkçe ezan tartışmalarındalar. bu mu yerli ve millilik?
  4) götümüzü yırttık ama hala boş. doğru türkistan diye bir yer var. ordaki insanlar sırf türk ve müslüman diye zulmedilip aşırı asimilasyon uygulanıyor. çıkıp tek bir açıklama yapaamzsın ama filistindeki bizi sırtımızdan vuran, yahudiye toprak satan araplar için herşeyden vazgeçersin. bu mu yerli ve millilik?

  beyler, ümmet olmak farklıdır, ümmetçilik farklıdır. biri islami terimdir, diğeri politik. biz hepimiz islam ümmetiyiz. ama ümmetçilik bir politikadır ve iflas etmiştir. bu defalarca da ıspatlanmıştır.

  artık üniter devletlerin sert ve katı olduğu bir dönem. ve biz kendi kendimize osmanlıcılık oynuyoruz. ve bunu sistemle değil( osmanlıyı süper güç yapan dönemin en sistemli ve modern devleti olmasıdır ), gazla yapıyoruz.

  örnek aldığımız 2. abdulhamit osmanlının çöküş devri padişahlarından.
  6 -1 ... saldirayterk
 2. 2.
  Türk Milleti Türklükten bî-haberdir. Türk milletinin tamamını bir kavanoza koy çalkala ve içinden yüz kişiyi çek sor ; "Türklük hakkında ne düşünüyorsun?" diye. alacağınız cevap 1 satırı bile geçemeyecektir o da konuşabilirse. Zaman içinde milletimiz ne yazık ki araplaşmıştır. Kendi değerlerini siyaseten savunanları bile 'köpekçi' olarak addeder hale gelmiştir. Milletimizin , Yazar @saldirayterk'in de dediği gibi Doğu Türkistan,Ahıska Türkleri, Güney Azerbaycan Türkleri, Irak Türkmenleri... vs. zerre umurunda değildir. Filistin'deki araplara ağladığı,üzüldüğü kadar kendi ırkdaşlarına, kendi milliyetindeki insanlara üzülmez. işid belasının ortadoğuyu çepeçevre sardığı günlerde Irak'tan gelen kürtlere ,yezidilere,araplara kapılar sonuna kadar açılırken Türkmenlerden Kürdistan pasaportu ile giriş yapmaları istenmiştir. (bkz: )https://www.sozcu.com.tr/...icin-kurdum-diyor-851673/
  (bkz: )https://www.haberturk.com...a-turkmen-ailelerin-drami
  Uygur Türklerinin havalanında bekletilmeleri necip milletimizi soğan kadar ilgilendirmemiştir. Ama diğer ırklara mensup insanların sorgusuz suâlsiz ülkeye girişlerine,kimlik verilmesine kimsenin sesi çıkmamış ve üstelik diğer ırklara mensup insanlara yardım etmiştir necip milletimiz kendi ırkdaşlarını görmezden gelerek. Her gün araplara ağlayan milletimiz Doğu Türkistan'daki olayları sosyal medyanın abartısı olarak görür ve bu tür haberleri görmezden gelir,kaldı ki ülkenin en üst makamı tarafından bile bu minvalde açıklamala yapılmıştır. (bkz: )http://haber.sol.org.tr/d...kaynaksiz-haberler-121049
  (bkz: )https://www.yenicaggazete...e-cevap-verdi-145621h.htm
  Ypg lideri Salih Müslim'i Ankara'da ağırlarken Rabia KADER' i ülkeye alınmamasına ses çıkarmaz milletimiz.
  (bkz: )http://www.hurriyet.com.t...eniyor-agliyorum-20578295
  Türkiye'nin terörist ilan ettiği PYD'nin lideri Ankara'da nasıl ağırlandı
  (bkz: )https://odatv.com/turkiye...l-agirlandi-10021802.html
  Tebrizli Türk aydını Rahim Cavatbeyli'nin iran'a iadesi.
  (bkz: )https://www.yenicaggazete...rkun-hikayesi-48446yy.htm
  Pkk paçavralarına bir şey yapılmazken Türk bayrağına trafik cezası yazılır,gider öder milletimiz.
  (bkz: )http://www.hurriyet.com.t...iye-ceza-kesildi-22200676
  (bkz: )https://www.haberler.com/...-ytl-ceza-kesildi-haberi/
  Örnekleri çoğaltmak mümkün,biraz bol bkz.'lı oldu ama kaynak göstermek gerekiyordu.Söylenecek çok söz var daha ama söylenemiyor malûm nedenlerle.
  Söylesem tesiri yok,sussam gönül razı değil (fuzuli).
  2 ... sosyalhizm
 3. 3.
  Bir kısmı Amerikalıları taklit ederek yaşar bak Avrupalıları demiyorum.

  Bir kısmı arapları.
  ... ulu tengri
 4. 4.
  (bkz: türk milliyetçisiyim ama ezan arapça okunsun)
  1 ... o halde umabilir miyim