1. 1.
  Telefonu, bilgisayarı, teknolojik aletleri, arabayı, ulaşım araçlarını dışardan ithal eden ülkenin gençleri bunları neden üretemiyor?

  Bunun sebebi Eğitimde başarı sağlananamamasıdır ki; eğitimdeki başarıyı baltalayan en önemli etken yabancı kelimelerin ders diye ezberletilmesi yani eğitim dilinin % 100 türkçe olmamasıdır.
  Şimdi "ne alaka" diyeceksiniz: beyin çağrışımlarla öğrenir. Bir dersi öğrenirken beynimizde çağrışım yapabildiğimiz kadar kalıcı hâle getiririz. Yıllardır fen ve matematik derslerinde yabancı terimler kullanılmaktadır. En basit örneği verecek olursak: "elektron" kelimesinin Türkçesi "eksicik"tir. "Eksicik" dendiğinde aklınızda eksi ile ilgili birşey çağrışıyor. Fakat elektronun eksi yüklü olduğunu bilmek için onu ezberlemek gerekmektedir. Bunun örneği saymakla bitmez. Bu Eğitim sistemimizi ezberci hâle getiren en önemli etkendir. Eğitim sistemi ezberci ve yabancı dilde olan Milletler üretemez ve üretenlerin pazarı olmaktan öteye gidemezler.

  Bütün mesele bundan ibarettir.
  4 -1 ... efsane komutan
 2. 2.
  Çünkü osbir çekiyor.
  1 ... am muhendisi
 3. 3.
  çünkü ürettirilmiyor.
  2 ... gercekleri soylerim
 4. 4.
  sperm üretiyoruz ya daha ne yapalım?
  3 ... horozkentli
 5. 5.
  kızların etek boyunla, saçının teliyle uğraşmayı bırakıp yanlız kalınca osbir çekmek yerine çalışsa üretecek de üretemiyor.
  2 ... gitaryiyenadam
 6. 6.
  çünkü hazırı var diye büyütülüdü.
  3 ... redlog
 7. 7.
  Çünkü Devlete kapağı atıp kurtulmaya çalışıyor.
  ... efsane komutan
 8. 8.
  çünkü türk gencinin bakanı türk gencine dahi olamaz sadece ara eleman olur diyor ve türk gencinin üretmesi için hiç bir teşvik yok.
  1 ... agir derecede besiktasli
 9. 9.
  tüketmesine izin verilmediği için üretemiyordur.
  her bir içi dolu kavramı sadece uzaktan izlemektedir, dokunulmasına izin yoktur.
  ... derwish dede
 10. 10.
  Tüketmekten kafayi kaldiramadiklarindandir...
  2 ... komunistimam