1. 1.
  bir soru. son zamanlarda yurt dışında yaşama hayali kuranların sayısı sürekli arıyor nedeni ne?
  3 -2 ... siirine
 2. 2.
  %80'i sadece hayal kurmakla yetinecek olduğundan önemli olmayan olay.
  2 -2 ... dendrobatidae
 3. 3.
  Türk genci olmadıkları sadece vatandaşlık bağıyla türk oldukları için.
  2 -8 ... kudurun
 4. 4.
  imkan kısıtlılığı olabilir. veya bunun hiç bir ilgisi olmadan tamamen bir hayalden ibarettir. imkan kısıtlılığına bağlarsak eğitim, iş, barınma, sağlık ve bir çok konuda diğer ülkelere nazaran geride kalıyoruz. hem de "büyüyen bir ülke" (!) olmamıza rağmen. çokta uzun yazmaya gerek yok aslında. herkes tarafından bilinen gerçekler.
  5 -1 ... mcbule
 5. 5.
  (bkz: bölücü faaliyetler) Biz Osmanlı'dan beri farklı milletlerle iç içe yaşıyoruz. Tarih boyunca yaşanan acılar unutulmamıştır ancak küreselleşen dünyada hala gaza gelip birbirimize düşmeyi çok iyi beceriyoruz. Her şeyde fanatikliğimiz var. Ekonomi çökmüş. Cinayetler, cinnetler artmış. Bu dünyaya iyi bir şeyler yapmaya geldiğini düşünen insanlar için burada yollar kapalı. Ya ne yapsınlar?
  2 ... vasilissa
 6. 6.
  insanları nefret seline boğdunuz.

  mezhepçilik sizde, cumhuriyete saygısızlık sizde, tsk'ya kumpas ve hakaret sizde, yeşile ve ağaca düşmanlık sizde, tarihi eserlere saygısızlık sizde.

  not: alevi değilim, sağcı ya da solcu değilim. hiçbir partili de değilim. kardeş bu durum tespiti.
  2 -2 ... muhendis tarihci
 7. 7.
  açık ve net; tatmin edecek bir iş yok. avrupa'da işinizin ilk yılında araba alabilirken, burada kirayı zor denkleştirirsiniz. yani bütün olay duygusal. emin olun başlık altında milliyetçilik kasanlara bir şans sunsanız onlar da kalmaz türkiye'de.
  ... celavat
 8. 8.
  bazen ben de yetti artık diyorum ama gitmeyeceğim. meydanı boş bırakmak yok. yobazlıkla mücadele edeceğiz.
  2 ... napakyanii