1. ?.
  son dönemde önemi daha da artmış olaydır. devletin muhakkak yapması gereken durumdur.
  1 ... rosava
 2. ?.
  türk futbolunun ve futbolcusunun gelişimi açısından öncelikli olarak ele alınması gerekendir.
  1 ... unidentified stranger
 3. ?.
  pisliği başka tarafa savuşturmadan olursa işe yarar... temizlemek yerine kazımak eylemi daha iyi sonuç verir.
  1 ... duygusalwampir
 4. ?.
  (bkz: kurtlar vadisi saraçoğlu)
  3 ... gordonlevyeliman
 5. ?.
  bir yere kadar mümkün olabilir belki. ancak yine de hiçbir zaman top tam olarak yuvarlak olmayacaktır.
  ... tamamdirmayk
 6. ?.
  marangozhanelerdeki talaşı temizlemekten daha zordur.
  1 -1 ... simplicity
 7. ?.
  (bkz: sedat peker)
  1 ... habersizgelenmisafir
 8. ?.
  üstün zekalı bazı kişilere göre cemaat, atatük ün kalesi olan fenerbahçeyi ele geçircekmiş. (#12328268). yok efendim akp nin işiymiş.(#12323799)
  delil olarak da sarı çizmeli mehmet ağanın bloğundan atıf yapıyor. bende bloğumdan size aziz yıldırımla sedat peker aslında atatürk ün reenkarnasyon geçirmiş modern ikiz halidir,onu yargılamayın desem. buna kim inanır. blokları geç, kişi vikipedia ya bile sorgulayarak bakmalı. seçim sonrası bu uç sol muhalefet tümden delirdi. muhalefet tarzına bak yav. evlere şenlik*

  kısacası, para varsa kirlilik, mafya olur. bu sebeble yeni yasa geç kalınmış ama çok önemli bir yasadır. hükümet kamu vicdanını sarsan olaylar nedeniyle bu yasaları yaptı. herkeste bunu canı gönülden istedi. bunun kısmetlisi ilk bursa ve fenerseyse suç onların. bu yasa onları hedefleyerek değil, adaleti, hakkı hedefleyerek yapıldı. kafayı sıyıranlara acil şifalar. sözlüğü de o çok güvendikleri ucube blog yazarlarının derekesine indiremezler, umarım.
  ... yapici tahribat
 9. ?.
  bakın ne kadar dürüstüz fenevbahçe* ye ceza verdirdik. ahanda bir günah keçisi bulduk.
  en az 10 yıllık bir sürecten başlarsanız temizlemeye, o zaman yeriz.
  zor olandır. biri gider biri gelir bu memlekette.
  ... cadeau
 10. ?.
  kaynak : webaslan

  Tarih 15 Şubat 1998  Aziz Yıldırım rakibi Vefa Küçük’ü bir oy farkla geçerek Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 52. başkanı oldu.  Tarih 3 Mayıs 1998  1997-1998 sezonu ligin bitimine iki hafta kala oynanan Şekerspor-Fenerbahçe maçından sonra Şekerspor Teknik Direktör Celal Kıbrızlı, kalecileri Murat Akarsu’ya gol yemesi karşılığında 100.000 dolar şike teklifi yapıldığını açıkladı.  Tarih 14 Aralık 1999  Türkiye kupası maçında Pendikspor’a yenilen Fenerbahçe takımının kalecisi Rüştü Reçber Mecnun Odyakmaz ve adamları tarafından dövüldü. Rüştü Reçber daha sonra Şadan Kalkavan ile yaptığı bir görüşmede kendisini dövdürenin Aziz Yıldırım olduğunu iddaa etti.  Tarih 11 Nisan 2002  Beşiktaş maçı öncesi MHK Başkanı Bülent Yavuz, Aziz Yıldırım tarafından “Sahada aleyhimize bir şey olursa, Türkiye’yi başınıza yıkarım” sözcükleriyle tehdit edildi.  Tarih 15 Aralık 2002  Telegol programına katılan ilyas Tüfekçi Aziz Yıldırım’ın kendisini ölümle tehdit ettiğini belirtti.

  Tarih 7 Mart 2003  O dönem Aziz Yıldırım’a muhalifliği tüm kamuoyunca bilinen ve sürekli Aziz Yıldırım aleyhine yazılar yazan Engin Verel bacağından vuruldu.  Tarih 15 Şubat 2003  Eski futbolcu ve spor yazarı Abdullah Çevrim, bir grup tarafından yolu kesilerek ağır şekilde darp edildi.  Tarih 29 Mayıs 2003  Vatan gazetesi spor muhabiri Feridun Nidelioğlu Kadıköy’de bıçaklandı.  Tarih 12 Mart 2004  TMSF tarafından yapılan araştırmalar sonucunda; istanbulspor’un Beşiktaş’ı 2-1 yendiği maçtan sonra, Fenerbahçe tarafından gönderilen 600.000.-TL’nin kayıt dışı olarak istanbulspor’un kasasına girdiği tespit edildi. Bu paranın tüm takıma prim olarak dağıtıldığı ve o maçta ilk on birde oynayan oyunculara en büyük payın verildiği TMSF raporlarında yer aldı. (O dönem istanbulspor’un teknik direktörü Aykut Kocamandı.)  Tarih 15 Kasım 2004  Milli Takım Kampında bulunan Ersun Yenal, Vatan Gazetesi Spor Müdürü ibrahim Seten ile yaptığı görüşmede; 2000-2001 sezonunda galip geldikleri Galatasaray maçından sonra Fenerbahçeli bir yönetici tarafından kendilerine 300.000 dolar gönderildiğini ve bu paraların imza karşılığında tüm takıma ve kulüp çalışanlarına dağıtıldığını anlattı. ( Ayrıca 2003 yılında yapılan bir Telegol programında o dönemin Ankaragüçlü futbolcusu Cafer Aydın da 2000-2001 sezonunda Fenerbahçe’den teşvik primi aldıklarını iddia etmişti.)  Tarih 12 Nisan 2005  1907 Derneği’nin toplantısına katılan Aziz Yıldırım gazeteci ve dernek üyesi Barış Ertül’e hitaben ”Seni polise ihbar ettiğimi söylemişsin. Ben, işim varsa polise bırakmam kendim yaparım” ifadesini kullandı.  Tarih 25 Ekim 2005  Fenerbahçe ve Gençlerbirliği arasında transferi olay olan Deniz Barış davasını görüşen Tahkim Kurulu ‘Baskı ve tehdit altındayız, özgür çalışma ortamı kalmadı” diyerek istifa ettiklerini açıkladı. Gençlerbirliği Başkanı ilhan Cavcav, Şekip Mosturoğlu’nun tahkim kurulu toplantısını bizzat basarak tehdit ettiğini beyan etti.  Tarih 26 Aralık 2005  Bugün Fenerbahçe kulübünün avukatı pozisyonunda hareket eden Gençlerbirliği kulübü başkanı ilhan Cavcav "Engin Verel'i ,Vatan Gazetesi Fenerbahçe muhabiri Feridun Niğdelioğlu'nu, Abdullah Çevrim'i, Fatih Altaylı'yı kim kurşunladı, bıçakladı, tokatladı? Kaleci Rüştü'yü kim dövdürdü? Saadettin Saran, Atilla Kıyat, Hakan Bilal Kutlualp neler yaşadı neden gittiler " beyanatı verdi.  Tarih 7 Eylül 2006  Saffet Sancaklı Yeni Aktüel dergisine verdiği röportajda Aziz Yıldırım ile silah işi yaptığını ve bu konuda Rusya adına Türkiye’de tek yetkili olduklarını açıkladı.  Tarih 27 Kasım 2006  Telegol programına katılan Cihan Oskay 2000-2001 sezonunda Aziz Yıldırım’dan aldığı 150.000 doları teşvik primi olarak Samsunspor’a, 250.000 dolarıda Trabzonsporlu bazı oyunculara verdiğini itiraf etti. (Daha sonraki günlerde Petrol Ofisi Başkanı Şahin Ulu verdiği bir beyanatta Trabzonspor olayına şahit olduğunu belirtti ve Cihan Oskay’ı doğruladı.)

  Tarih 14 Şubat 2007  Aziz Yıldırım ve yönetim tarafından desteklenen Esenler Grubu ile diğer taraftar grupları arasında Migros Tribününde çıkan çatışmada on beş kişi bıçaklandı. Bunlardan altısı ağır yaralandı.  Tarih 2 Ekim 2008  O döneme kadar Aziz Yıldırım’a yakınlığı ile bilinen Genç Fenerbahçeliler grubu, Aziz Yıldırım hakkında müthiş iddiaların yer aldığı bir itiraf metni kaleme aldı.

  ( http://www.gencfb.org/fen...meye-devam-edecegiz/1598/ )  Tarih 15 Kasım 2009  2007 yılında Beşiktaş ile oynadıkları kupa maçından sonra maçın hakemi Selçuk Dereli’ye ağır küfürler eden Aziz Yıldırım mahkeme tarafından suçlu bulunarak 2500.TL para cezasına çarptırıldı.  Tarih 21 Haziran 2011  Aziz Yıldırım askeri casusluk ve şantaj davası kapsamında “gizli askeri belgeleri bulundurma” iddiasıyla savcılığa çağrıldı ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade verdi.  Tarih 3 Temmuz 2011  Aziz Yıldırım ve iki Fenerbahçe yöneticisi “çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurmak, yönetmek ve suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak” suçlamalarıyla gözaltına alındı.

  Tarih 10 Temmuz 2011  Savcılık tarafından tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen Aziz Yıldırım ve iki Fenerbahçe yöneticisi çıkarıldıkları mahkeme tarafından “kuvvetli suç şüphesi” ihtimali ile tutuklandı ve Metris Cezaevi’ne konuldu.
  1 ... karayeleli