1. 1.
  gökmen özdenak' tan tutunda ömer çavuşoğlu' na kadar futbolun f sin dne anlamayan pek çok kişinin içinde yer aldığı gruptur. içlerinden bazıları anelka' ya forvet arkası serbest adam derken, bazısı ortega için yetenekli topçu deyip müthiş tespitlere imzalarını atmışlardır. pivot santrafor denen bir mevki uydurmuştur bazısı. kimisi bloklar arası mesafe ile kafayı bozmuş ve alt tarafı takım ilerdeyken savunmanın ön e çıkmasındna ibaret olan bu kavramı kuantum fiziğindne daha karmaşık bir hale getirmiştir. şimdi bir iki örnekle inceleyelim bazı yorumcuları:

  gökmen özdenak: buna ''bana avrupa' da gelecek vaad eden 3 oyuncu say'' desen ''kaka, messi, ronaldo'' der bu şahıs. milli takıma çağırılan bu büyük forvet milli forma ile sadece 1 gol atmıştır ve şimdi oturduğu yerden guiza' ya, baros' a, nonda' ya atıp tutmaktadır. neymiş onun zamanında bu zeminler, bu toplar olsaymış çok gol atarmış. pele halı saha da fevernova ile attı çünkü o kadar golü.

  ziya şengül: geçen sene guiza' ya ''fenerbahçe' nin yedek forveti bile olamaz'' diyen ziya şengül şimdi en az 20 gol atar diyor.

  hakan ünsal: galatasaray' dan kovulmanın acısıyla her fırsatta galatasaray' a çamur atan ingiltere 3 maç oynayıp kendini yurtdışında oynamış sayan zamanın en iyi sol beki. evet iyiydi bunu inkar edemem ama babasının hatrına oynamadı. çuvalla para kazandı karşılığında.

  sergen yalçın: her fırsatta arda daha bir şey yapmadı, alex anca fener' de oynar der durur sergen. peki sen ne yaptın be sergen anlatta bilelim. o alex geldiğindne beri istatistik olayının -çok afedersin sözlük ama- damına koydu. yok kendine baksaymış real madrid' de oynarmış filan filan. ee baksaymış o zaman.

  bülent korkmaz: büyük kaptan dedik -ki hala da öyle- bağrımıza bastık ama değil galatasaray' da teknik direktör, alt yapı antrenörü olabilecek kadar bile hocalık bilgisine sahip olmadığını gördük. olabilir bu senin büyük kaptanlığına gölge düşürmez ama senin ne haddine rijkaard' ı eleştirmek be bülent. sen ki yıllarca bize kaptanlık yapmış bir adamsın, defalarca avrupa' da maça çıkmışsın kahvedeki adam edasıyla rijkaard sistem değiştirmeli elano ya da kewell dışarda kalır, yok büyük maçlarda bu orta sahayla olmaz demek neyin nesi. çok biliyordun da neden kewell' ı kestin kaptan?

  futbolda eleştiriye karşı mıyım asla. yeri geliyor ben de atıp tutuyorum hepimiz gibi. ama bir standartı olmalı sanki. ya jardel geldi her maç kafadan bir golü vardı. tüm basın koşmuyor diye diye gönderdi adamı. guiza geldi tüm basın şimdi de koşacağına gol atsın diyor. sonra diyoruz futbol niye gelişmiyor. o kadar amatör kafayla iş yapıyoruz ki bizi geliştirebilecek adamları dövmekten beter edip yolluyoruz. rijkaard tüm alt yapı hocalarını gönderdi şimdi ve tüm alt yaş gruplarını 4-3-3 e göre oynatacağını söyledi. basın alttan alta galatasaray' ı vefasızlıkla suçluyor şimdi kafa yapımız bu işte çünkü.
  beşiktaş sportif direktörlüğe gökhan keskin' i getirmiş, fenerbahçe aykut kocaman' ı getirdi. genç milli takım hocalarına filan da eski milli futbolcuları doldurduk, sonra futbol niye ilerlemiyor. bu kafayla gidelim kesin ilerleriz. ya bir insan eski milli futbolcu diye alt yapının başına ya da sportif direktörlüğe getirilir mi? 16 18 yaşında çocuklarla çalışacak bu adamlar. çocuk psikolojisindne anlayıp anlamadıklarına, insan ilişkilerinde ne kadar başarılı olduklarına, hocalık yeten eklerinin ne kadar olduğuna, kafalarındaki oyun sistemine hiç mi bakılmaz ya?
  aykut koacaman' ı pek çok fenerbahçeli arkadaşım kadar seviyorum. adamlığına da golcülüğüne de hayranım. gökhan keskin' in de beşiktaş için ne kadar büyük bir değer olduğunu biliyorum ama profesyonel bir iş yapıyorsan bunlara mı bakılmalı sadece? aykut ya da gökhan yabancı dil biliyorlar mı? bu zamana kadar kaç ülkeye gitmişler? kaç oyuncuyla kaç menejerle(dünya çapında) ilişkileri olmuş.
  herkes haldun üstünel' i övüyor. galatasaray' da bu sene para var bu açık ama sadece bu mu transferi kolaylaştıran; yoksa haldun üstünel' in karizması, ikna kabiliyeti, 2 dil bildiğinden tercümana ihtiyaç duymadan oyuncu ve menejerlerle birebir diyaloğa girebilmesi ve yurtdışı bağlantıları mı? bugün ingiltereden bir oyuncu alacaksınız diyelim. bunu gökhan keskin mi daha kolay halledebilir yoksa tugay kerimoğlu mu?

  rijkaard' ın sistemi tutmayabilir. galatasaray sezonu hayal kırıklıklarıyla kapatabilir. ama rijkaard' ın galatasaray' a kazandırdığı vizyon, altyapıyı yenidne gözden geçirmesi ve büyük düşşünmesi-düşündürtmesi kaçacak bir iki şampiyonluğa, bir iki kupaya değer bence.
  5 ... johnnyturhan
 2. 2.
  selçuk yula gibi, maaşlı holiganları da içinde barındıran güruhtur.
  -2 ... it the fuck
 3. 3.
  arada uğur meleke, güntekin onay, ve kısmen rıdvan dilmen gibi düzgünleri de çıkabilen güruh.
  1 -1 ... rattlehead
 4. 4.
  s.çmaya devam eden adamlarla doludur.

  sinan engin: abi bak manisanın en çok koşan oyuncusu 9 kilometre koşmuş fener de ona yaklaşan adam yok fener o yüzden zorlandı.

  sevgili sinan engin galatasaray netanya' ya 5 atarken sahadan çıkanlar hep 6 kilometre civarı koşmuşlardı. fenerbahçe kendi evinde manisa ile oynuyor. fenerbahçe çok iyi pas yapan bir takım dolayısıyla top genelde fenerbahçeli oyuncularda olduğu için koşmalarına gerek kalmıyor, ayrıca fenerbahçe galibiyeti isteyen taraf olduğu için savunmayı önde kurup oyunu daha ilerde oynamak istiyor. yani bloklar arasındaki mesafeyi kısaltıyor. detaylı bilgi için; (bkz: ömer üründül)dolayısıyla kısa mesafede oynuyor ve ister istemez az koşuyor.

  (bkz: bugün ödev yok)
  (bkz: dağılabilirsiniz)

  * * * *

  osman tamburacı: rijkaard oyuncuları ıslıkla çağırıyor. hiç hoş değil, oyuncu at mı ya?

  buna yorum yapmaya bile değmez. sen koskoca rijkaard ol sonra gel bu eleştirileri dinle. kadere bak ya

  * * * *

  rivayet odur ki;,

  roma antep ile eşleşmişti geçtiğimiz senelerde. roma' nın başında capello, antep' in başında ise nurullah sağlam vardı. maçtan sonra basın toplantısında türk basını nurullah sağlam' a bunu niye böyle yaptın, onu niye orda oynattın diye sorarken capello artık dayanamayıp ''ya biz romayız bütçemiz belli, onların bütçesi belli. adam o imkanlarla harika bir takım yapmış, bize rakip olmuş hala neyini eleştiriyorlar'' gibi şeyler söylemiş.
  1 ... johnnyturhan
 5. 5.
  bunların büyük bir kesmi marjinal olmak adına yanlışa doğru, doğruya yanlış derler. bir kaç tanesi hariç senin benim gibi adamlarla oturup iki cümle sohbet edemezler. edecek kadar bilgi ve kültür sahibi değillerdir. ne kadar vahimdir ki, maalesef ülkenin en çok prim yapan adamlarının başında gelirler. düzenin ne kadar bozuk olduğunu anlamak için insanın gözüne gözüne sokulan onlarca sebepten belki de en mühimsiz ama en fazla göz önünde bulunanlarıdır.
  1 ... raymond reddington
 6. 6.
  alayı skor yorumcusudr. hatta onu bile beceremezler.
  ... johnnyturhan
 7. 7.
  guldurur.
  ... ben hep 17 yasindayim
 8. 8.
  (bkz: uğur meleke) (bkz: güntekin onay) (bkz: rıdvan dilmen) bunların dışındakilerini at çöpe gitsin..
  ... fuutoo
 9. 9.
  komedyenlerin bi alt subesi.
  ... birbokb0cugu
 10. 10.
  bunların bir de amigo kılıklıları vardır ki akıllara zarar. * *
  ... saat kulesi