1. 1.
    çokomelli ak parti döneminde, üstelik uçuşa geçtiğimiz başkanlık sistemi döneminde olmuştur.
    türk f 35 lerinin abd hava kuvvetlerine geçmesi

ne yani?
    abd müttefikimiz değil mi?
    hepi topu parasını ödediğimiz, ama bize verilmeyen 6 tane f-35 savaş uçağımız, artık abd hava kuvvetleri envanterine girmiş.
    büyütmeyelim.
    ne de olsa abd müttefikimiz.
    ha abd hava kuvvetlerinde, ha bizimkinde.

bir şey fark etmez değil mi çokomelliler?

uçakların üzerine de "bedeli 3. abdülhamid tarafından ödenmiştir" yazsınlar bari.

offf, neyse ki s400 hava savunma sistemlerimiz nisan sonundan beri devrede(!). o yüzden bu f-35 olayı bizi çok da şeyapmayacak.

teşekkürler reyis.

başka kaynaklar da verelim;
    https://www.sozcu.com.tr/...lgili-f-35-adimi-5869505/
    https://www.savunmasanayi...etlerine-teslim-edilecek/
    https://www.amerikaninses...ren-f5-adimi/5458922.html
    https://www.sondakikaturk...i-f-35-adimi-h184668.html

edit: sevgili aktroller, f-35'ler için ödediğimiz 1.25 milyar doları siz cebinizden mi karşıladınız acaba?
    bizim paralarımızı neden abd hava kuvvetlerine hibe ediyorsunuz? utanmıyor musunuz?
    türk f 35 lerinin abd hava kuvvetlerine geçmesi
    23 -11 ... tengir budun
  2. 2.
    10.000 yıllık devlet aklının sonucu olan dış politikamızın neticesidir.
    2 ... tenet
  3. 3.
    iş düştü başa, hadi bakalım.
    ... billur tuz
  4. 4.
    s400 artık sahile mangal yapmaya götürürüz. yada sahibinden az kullanılmış sanayi yüzü görmemiş diye bir ülkeye satmaya çalışırız.
    1 ... cibili cibili sak sak
  5. 5.
    Bunların zihniyet hiç değişmedi Osmanlı'da son zamanlarında parasını ödediği gemileri ingilizlere kaptırmıştı 100 yıl geçti bu sefer osmanlıcılar yine parasını ödeyip uçak kaptırıyor yakında füzeleride kaptırırlar.
    6 -1 ... karton toplayan cocuk
  6. 6.
    ne olacaksa olsun giren girsin kalan sağlar bizimdir ne çekti bu halk yazık acıyorum bir kısmına da kesinlikle acımıyorum.
    1 ... zukertort
  7. 7.
    100 yılda değişen tek şey isimler. senaryo aynı.

bu senaryoyu kırmak için herkesin artık kendine çeki düzen vermesi gerekiyor. o kemalist bu dinci şu vurduruyor o ülkücü falan demeden artık, bu ülke için çalışmamız gerek. bu kısır döngüyü kıramazsak bundan 100 yıl sonra bizim için de torunlarımız ne sikko adamlarmış diyecekler.

biz otobüsü kaçırmış bir milletin çocuklarıyız. bir ingiliz değiliz yüzyıllardır, bir alman değiliz, bir fransız değiliz, dünyaya yön veremedik. ne var ki bir endonozyalı, bir gürcü, bir ermeni de değiliz, arkamızda kocaman bir tarih var, koskoca bir birikim var. bu sebepten de içimiz rahat etmiyor. devamlı sikeriz sokarız modunda takılıyoruz.

olum kendinize gelin. manavda bozuk parayı eksik almadık. adamlar bildiğin parasını verdiğimiz savaş uçağımızı vermiyor.

bu şuna eşdeğer bak: pentagon sözcüsünün çıkıp "yunanistanın türkiyeye saldırması halinde yunanistanın arkasındayız" demesine.

sikimsonik tartışmaları bir kenara bırakın da ülkemiz için ne yapabiliriz onu düşünün.
    4 ... uluyan bilge
  8. 8.
    Beni üzen şu aslında. O uçakların turkiyede yapılan parçaları bizim vergilerimizle yapıldı. Hükümet cebinden verseydi zerre üzülmezdim.
    ... mrkano
  9. 9.
    bu bizim için başarıdır .

insaf be libya'ya daha dün diz çöktürdük

rus tırstı uçak yolladı , afrin'de yaptıklarımız ortada.

siz merak etmeyin selçuk bayraktar daha iyilerini yapacak.
    -4 ... ecdadin torunu
  10. 10.
    Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. F-35 gibi boş bir projeye para yatırmak zaten saçmalıktı. Şimdi uçakları vermiyorlar para da uçtu. iş fazlasıyla saçmaladı. inşallah paramızı kurtarabilirler.

Abd bu projeyi yeni bir askeri yapılanma için açtı. Yancı ülkeler(israil hariç) bir şekilde saf dışı edilir diye düşünüyordum. Suriye’de söylentilere göre israil f-35 leri s-300 ler tarafından vuruldu. S-300 radarına görünüyorsa bu uçağın stealth karakteristiğine güvenmek pek mümkün değil. Bana göre uçağa toptan güvenmek saçma. Böyle bir tenekeye sahip olmadığımız için bu yönden de sevinçliyim.

Biraz akıl varsa bizi yönetenlerde tf-x e yatırım yaparlar. Tf-x i f16 ların yerine koyup ek bir bombardıman uçağı projesi yapılabilir ya da tcg anadolu için tf-x in dikey iniş kalkış sistemlerine sahip bir versiyonu olabilir. Zor işler olsada iha ve siha’larda gösterdiğimiz başarıyı burda da gösterebiliriz.
    1 -1 ... pehlivanov