1. 1.
    aslında konu bu başlıkta da incelenmiş ama o başlık tam olarak demek istediklerimi karşılamıyor. (bkz: türk erkeklerinin kendilerini çok beğenmesi)

şimdi sevgili dostlarım öncelikle belirtmemde fayda var ben de tipik bir türk erkeğiyim. yani gerek fiziksel görünüş olsun gerek kendi iç dünyamla falan...(bu ne ki lan!)
    elimden geldiğince kendime bakmaya çalışıyorum gerçi spor, kişisel bakım falan -yani tipik deyince hemen aklınıza kel göbekli gelmesin-*
    civarımda ne kadar hemcinsim eş dost akraba varsa(türk olanlardan bahsediyorum) ulan hepsinde ben yakışıklıyım inancı var. hatta çok yakışıklı olduğunu iddia edenler var. mesela bir yere mi gidildi abicim kızlı erkekli yeni tanışmalı hoşbeşli bir ortama mesela; hemen çıkışında kızların bunu beğendiğini falan söylemeler*. öyle bir şey yok ortada halbuki!

sevgili dostlarım! sevgili kardeşlerim! bakınız yakışıklılık denilen bu bok kadınlardaki güzellik gibi bir şey değildir lafları çirkin erkekleri kandırmak için yine çirkin erkekler tarafından uydurulmuştur. yakışıklı erkekler vardır ve hakkaten de piyasanın kaymağını yemektedirler. artık sabahları -ya da günün herhangi bir saati- aynaya baktığınızda "lan ben de amma yakışıklıyım" demeyin! çünkü çoğunuz değilsiniz. *
    arkadaşlarım! çıkın dışarı eğlencenize bakın. vücudunuzu sevin, sosyalleşin ama "kızlar bana hasta" zihniyetinden kurtulun.
    5 -2 ... antonchigurh
  2. 2.
    50 yaşında, torun sahibi olmaya aday amcalarımızın da kendilerini hala kurtaramamış oldukları sanrıdır.

nasıl bir hastalıksa bu, yaşı belli olmasın diye oğlunun mürüvvetini görmek istemeyenler bile var.

eşiyle kavga ettiği sırada;
    -herkes hala sokakta bana bakıyor,herkes beni yakışıklı buluyor, bir sen kıymetimi bilmiyorsun!

diyebilen insan, sanadır bu lafım:
    artık farkında değilsin belki ama, cidden aynalar yalan söylüyor, sen onlara bakma.

edit: hey eksileyen, sen de onlardan mısın?
    2 -1 ... agdankacankucukhamsi
  3. 3.
    hiç bir zararı olmayan sanrıdır.
    nasıl ki ülkemizde ki kızlar 1,55 lik boylarıyla kendilerini podyumda yürüyen rus mankenleri gibi görüyorlarsa, türk erkekleride aynı şekilde statik tepkimelerine neden olan dinamik kaygılarıyla beraber, kendilerini bu şekilde görme mecburiyeti içerisinde hissetmektedirler ki dediğim gibi bu çok abes bir şey değildir.
    ... hectoruk84