1. 1.
    evet. kendilerine, bir şeyleri bir türlü yetiremeyen kızlar savunur Türk erkeklerinin Öküz olduğunu. Çünkü hiçbir şey yetmez onlara, hiçbir şey.
    1 -2 ... uzaklara bakan adam
  2. 2.
    Kızların inek olduğu yerde bizim öküz olmamız normaldir.
    -1 ... delimestan
  3. 3.
    sahsen katilamayacagim iddia.
    2 ... sakin ve sampiyon
  4. 4.
    "öküz olma" niteliğinin her türk erkeğine atfedilemeyeceğinden hareketle sonuna kadar katıldığım söz. zira genellemeleri sevmeyiz. fakat unutulmaması gereken bir şey var ki bazı erkeklerin* bazı hareketleri karşısında öküz demeden duramıyor insan.
    ... onursal mustantik
  5. 5.
    vallahi arkadaş ben elimdeki şey ile yetinmesini bilirim. kibarlığı ve insaniyeti çok severim. ben de isterdim türk erkeği öküz olmasın. zaten hepsi öküz diyemem. hepsini tanımıyorum çünkü. ama söyle bir gerçek var ki gerçekten öküzlük kelimesini hakkıyla gerçekleştiren erkekler gördüm. bunlardan birkaç tanesini sana örnek verebilirim. sıraya girerken aniden önüne çıkıp seni ittiriyorsa daha çelimsiz olduğun için o erkek öküzdür. kadınlar hakkında en ufak bir fikre sahip olmayan, toplasan 15 kadınla adam gibi konuşmamış erkeklerin gelip burada psikolog edasıyla başlıklar açması, yorumlar yapması öküzlük. ve sen arkadaşım hayatında kaç tane kadın tanıdın da erkeklere öküz diyen kadınları hiçbir şey ile yetinemeyen kadınlar olarak tanımlarsın. sen beni tanıyor musun? hayır. o zaman benim hayatta olup olmadığımı bilmeden hangi hakla böyle bir genelleme yapıyorsun? sen öküz müsün arkadaşım? ne kadar saygısızsınız siz ya. ne kadar her şeyi biliyorum havasındasınız. kadınlar size batıyor mu? ben her başlıkta size niye bu kadar zamanımı ayırıyorum. siz niye adam olamıyorsunuz? beni delirtmeyin lan. delirtmeyin adamı. daha geçen yarım saatlik kompozisyon yazdım. niye soyunuz tükenmiyor sizin. daha fazla konuşamayacağım. boka sardı muhabbetiniz. bırakın artık.
    (bkz: sözlükte kadına yapılan saygısızlık)
    edit: gerçek olmayan gerçektir.
    4 ... testerenin piskileti
  6. 6.
    En asil duygunun insanıdır.
    1 ... turkcekaraktergirmeyiniz
  7. 7.
    yaşayan bilir. *
    ... kucukesnaf
  8. 8.
    öküzün milleti olmaz o kadar.
    ... geyiklibaba
  9. 9.
    öküz olmanın insanın işine geldiği durumdur.
    ... battibalikyangider
  10. 10.
    türk erkeğinin altında buzağının aranmayacağını bildiren bilgidir.

nereye çeksen o yöne gidiyor gözünü yediğimin türkçesi.
    1 ... kronik istek