bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  Halk sağlığının ve eczacılık mesleğinin gelişimi için gerekli çalışmaları, bilimsel, teknik ve stratejik atılımları planlayan ve hayata geçiren bir meslek örgütü olarak eczacıların, toplumun tüm kesimleri tarafından, saygın, bilimsel, sürekli gelişen, vazgeçilmez bir meslek gurubunun üyeleri olarak nitelenmesini sağlayan birlik.

  51 ecza odasından oluşur. teb * veya turkish pharmacists assocation diyenler de var. serbest eczanesi olan her eczacının üyesi olduğu birlik. bir çok meslek örgütüne göre daha bir örgütlenmişlerdir sanki.

  http://www.teb.org.tr
  ... machados
 2. 1.
  (bkz: eczacılar birliğinden kepenk yapmak)
  ... shorbenick
 3. 2.
  "ya dışındasındır kepengin ya da için de yer alacaksın." *
  http://www.rehberalem.com...un/surgulu_kepenk_305.jpg
  ... shorbenick
 4. 3.
  çalışma binası ankara'da, hatta bizim sokakta, ve hatta bizim apartmanın tam çaprazında olan birlik.
  ... the big febowski
 5. 4.
  deyim yerindeyse paranın gözüne vurmuş olan örgüttür. bakmayın öyle eline silahı alıp dağa çıkan örgütlerden değiller ama insanların sağlığı üzerinde bir tekel oluşturmuş durumdalar. denetimsiz kalınca da iyice azıttılar. vatandaşa sağlık karneleri aracılığıyla hayali ilaç satıp devletten tomar tomar paralar alıp kapıya mercedes marka arabalar çekip "biz aslında halkımızı düşünüyoruz" deyip halkın tarafına durduklarını iddia ederek yapılan indirimleri baltalamaya yönelik girişimleri boşa çıkacaktır. zamları stoklardan fırsata çeviren fırsatçılardır bunlar. bunlarda ahlak falan kalmamış. yağlı ballı dalavereli kazanca alışmışlar, bitmesin istiyorlar bu değirmenin suyu. oğlum bu kadar yemeyin sektör olarak biraz az yeyin. karınıza ortak aramıyordunuz da şimdi ne oldu ki kardan edeceğiniz zarara ortak arıyorsunuz.
  ... rejim yapan iskelet
 6. 5.
  eczacılar olarak sonuna kadar sahip çıkacağımız, kararlarının sonuna kadar destekleyicisi ve uygulayıcısı olacağımız, Türkiye'nin en güçlü, en saygın ve en iyi örgütlenmiş meslek örgütüdür. bu günlerde üyelerinin haklarını koruduğu için yerden yere vurulan, sgk tarafından sürekli halkla karşı karşıya getirilen örgüttür.
  kepenk kapatma eyleminden bir sene önce de Ankara'da otuz bin kişiyle yürüyüş yapmış maalesef yandaş medya yüzünden kamuoyunda yeteri kadar yer bulamamıştır. kim ne derse desin üyelerinin haklarını sonuna kadar savunan bunun için büyük sermaye ve güçleri karşısına alabilen tek meslek örgütü olma özelliğindedir.

  son günlerdeki olaylar üzerine güzel bir yazı:
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/13116597.asp
  ... yzrczr
 7. 6.
  ilaca zam gelince etiketleri anında değiştirerek paranın amına koyan, iş ilaçta indirime gelince de batıyoruz diye ağlayan kurum.

  sizin gibilerin yatacak yeri yok bu memlekette.

  vatandaşın sırtından kazandığınız paralar haram olsun...
  -1 ... mendoza
 8. 7.
  tamam, iktidarın bir takım uygulamalarına karşı çıkıyorlar. ellerindeki ilaçların değerinin düşmesi de saçma bir uygulama, o da tamam. Avrupa'daki sistem gelecekse, biz de meslek hakkımızı istiyoruz diyorlar, e buna da peki. Yalnız sevgili birlik'e bir sorum olacak:
  eczaneleri "güya" denetliyorsun. Meslek hakkını isteyen eczacılardan kaçı eczanenin açık olduğu tüm gün ve saatlerde eczanelerin başında bulunuyorlar? Yaptığınız denetimin ne olduğunu da biliyoruz efendim çok yakından. Eczacı eczaneye hiç gitmesin, alsın 2 kalfa neredeyse asgari ücretten, işi dönsün. ilaç şirketlerinin promosyonları bir yandan, yüksek kârlar bir yandan, küçücük bir dükkandan aylık 15-20 milyar kâr edeni var bunların. Eczacı bey-hanım evinde otursun, kitap okusun, yazlığına gitsin; hastalar da lise mezunu kalfadan hayati bilgileri edinmeye çalışsın. Ha hatta birileri de diplomasını kiraya versin. Birileri adalet, meslek hakkı falan mı demişti? * *
  ... pucca