1. 1328.
    8. Sınıfı bitirirken okuma yazma bilmeyen öğrencilerle dolu sistemdir.
    ... icini oldugu gibi doken adam
  2. 1329.
    Herkesin bas bas bağırdığı, eleştirdiği,fakat iş elini taşın altına sokmaya gelince hiç bir icraatın gerçekleşmediği yetim kalmış girdabımız.
    2 ... nkyy
  3. 1330.
    kimi universitede yök dersi adi altinda verilen ingilizce dersi ki ilkokul 4.sinif seviyesindedir.
    2 ... burayabakarlar
  4. 1331.
    bizdekine "sistem" demek ne kadar doğru acaba? "türk eğitim sostomo" desek daha az kavram kargaşası yaşarız.
    ... bay sakal
  5. 1332.
    kendi vatandaşları tarafından istenmeyen sistemdir.

sorsak herkes oo eğitim önemli oo şöle böle atar tutar falan geldiğimiz noktada; tanıdık, bilgiden değerli bu topraklarda. bu durumu daha tetikleyen bir zihniyeti yönetime hala daha seçiyorsa vatandaş, bu durumu destekliyor demektir. okumuş müdür değil, akraba müdür lazım bize.

hiç boşa romantizm yapmayın.
    2 ... duz adam sami
  6. 1333.
    Okulun eğitiminizi engellemesine asla izin vermeyin.
    1 ... kafam duman
  7. 1334.
    Aslında herkes süper zeki, aslında herkes okuma aşkıyla yanıp tutuşuyor,aslında herkes bilgiye aç ama gel gör ki sistem kötü. Zaten sistemi kuranda biz değiliz, mozambikliler.
    1 ... dinsiz kitapsiz kafir
  8. 1335.
    çocuklarla iletişimi en iyi olanı, dersini en iyi şekilde anlatabileni değil de kpss den en yüksek puan alanı öğretmen yapan sistem.
    ... before walk after run
  9. 1336.
    Vasat(!) kimin hangi bölümde yeteneği olduğunu gözetmeksizin her konuda başarılı olması bekleniyor. Üstüne üstlük öğretmenlerin yetersizliği bu kadar barizken. Öğrenci dikkati toplayabilmek sıfır. Sadece maaşı ve tatilleri için o okulda barınıyorlar dersler daima boş. Sokakta onca işini mükemmel yapabilecek öğretmen adayları duruyorken. Sürekli bir şeyler zoraki yapılıyor. Beden eğitimi dersi müfredatta var iken bu dersin hocaları çay içerken öğrenciler arka bahçede sigara içiyor, geziyorlar bahçede kaçabilen kaçıyor. Çünkü eğitimcinin bile umursamadığı bir dersi eğitimi alan kişi neden önemsesin? Din hocaları öğrencilere islamdan ya da diğer dinleri - bence tüm detayıyla- anlatmak için orada bulunurken her ders bir dua ezberletmeyle geçiriliyor dersler sorulan sorulara cevap bile veremiyorlar. Çünkü adam atmış kapağı devlete alanında neden bir şeyler okuyup kendine bir şeyler katsın ki?

Ps: benim zamanımda böyleydi, sanıyorum ki hala böyle.. umarım değildir.
    ... cubukcuuu