1. 1.
  14 haziran 1973 de kabul edilen 1739 sayılı milli eğitim temel kanununa dayanan sistemdir. ezberci eğitim sistemi olduğu konusunda sıkça eleştiri almaktadır. eleştireleriyi de haketmektedir. devlet okulları yetersiz olduğu için çocuklarını dersanelere gönderen ailelerin çokluğu, öss sınavlarında sıfır çeken öğrencilerin varlığı veya dereceye giren öğrencilerin hemen hemen hiç birinin devlet okullarından olmaması eleştirileri doğrulayan sebeplerdir.
  18 -1 ... istanbul icin efkar vakti
 2. 2.
  (bkz: sistem yokki yorum yapılsın)
  20 -1 ... dermatolog
 3. 3.
  eğitim seviyesi düşük bir ülkenin,bu anlamda sistemide çarpık,bozuk ve geridir.
  7 ... toplum dü$manı
 4. 4.
  (bkz: sistem)*
  (bkz: emin misin)
  6 ... scarface
 5. 5.
  insanları fazla ve gereksiz * bilgilerle doldurmaya yönelik eğtim sistemi.
  6 ... kekistanlihobbit
 6. 6.
  haci bakkalin veresiye defteri gibi duzensiz, kirli ve uclari kivrik. herkes borclu gozukuyor ama bilmiyorlar ki o haci fiyatlara fais zamlar yapiyor.
  5 ... beter bocek
 7. 7.
  özellikle lisede okurken, o kafa tasımın içerisindeki beni zar zor idare eden beynimle çok düşündüm bu konuyu. örneğin şu fiil çatısı gibi abik gubik bir konuyu öğrenipte napacağım? ya da şuanda işletme okuyan ben, bitkilerin yaşam sistemini öğrenip yeri geldiğinde bitki ameliyatlarına girip bu canlıların klarofillerini mi tamir edeceğim be kardeşim? gibi bissürü saçma sapan soru sorduran bu öğretiler insanların hayatında ne işe yarayacaktır. "gıcık oldum bu sisteme okumıycam artık" dedirten eğitim sistemidir bu. bi güzel elden geçirilmeli, kademeli olarak, mantıklı sistemler müfredata yerleştirilmelidir.
  2 -1 ... leoking
 8. 8.
  insana nasıl bir eğitmen olması gerektiğini sorgulatan eğitim sistemidir..sorgulayanın sorgulama tarzına da bağlıdır..kimse ses çıkarmadığı sürece farklı bir durum beklenmemelidir..değişen politikalarla daha da kötüye gittiği aşikardır..
  2 ... narf
 9. 9.
  biyoloji çalışmaya çalışmış ama becerememiş, kendini programlama konusunda geliştirmek isteyen ama dersler yüzünden bir türlü fırsat bulamayan, dersler ilgisini hiç çekmediği için derslerde de başarılı olamayan bir kişinin isyanı anlatır aslında eğitim sistemimizi

  -1:
  gavur memleketlerde
  -1:
  bizim yaşımızda adamlar
  -1:
  istedikleri alanda çalışma yaparken
  -1:
  biz sisteme sövüp eriyip gidiyoz
  -1:
  yazık lan
  10 ... mini mini bir nick konmustu
 10. 10.
  efendim istanbulda bir ingilizce kursuna gitmekteyim. üniversiteden mezun olmamıza ragmen hala upper intermediate seviyelerinde sürünmekteyim. sınıfımızda 8.sınıf bir ögrenci var. bir gün sohbet ediyoruz, furkan haftasonları neler yaparsın sen?
  furkan:abi cumartesi 8-13 pazar 8-13 oks sınavı için dershaneye gidiyorum. cumartesi-pazar 14-19 da ingilizce kursuna buraya gidiyorum.

  şimdi bu cümlelerden sonra aklıma benim lise yıllarım geldi. haftasonları üniversiteye hazırlık için dershaneye giderdim. istanbul un igrenc trafigi sıcak-soguk havalar, bir kere olsun sabah geç kalkma fırsatım olmadı, ailemle yapacagım bir sabah kahvaltısı da olmadı.
  ve kendimi her yönden yetersiz görüyorum. yani bu kadar meşakkatli bir lise ögrenimi gören bir ögrenci bence normal şartlarda çok iyi yerlerde olmalı.
  artık benim lise yıllarında yaşadıgım olayları gençler ortaokul dönemlerinde yaşıyor. düşünün artık lise ögrencilerini. yani her yıl üniversiteye girmek daha da zorlaşıyor.
  ortaokulda aile bir ton para döküyor oglum fen lisesine, bilmem anadolu lisesine gidecek diye dershanelere gönderiyor. sonra liseye gidiyor, bu sefer de asıl bomba sınav öss için haftasonlarını hatta haftaiçini feda edip ve yine bir ton para ödeyip dershanelere gidiyor. peki kim kazanıyor? devlet mi, öğrenciler mi?
  -tabi ki dershaneler kazanıyor, o gün reytingi en yüksek bir programda maçta boy boy reklamlar verebiliyorlar. milli eğitim bakanıhala birşeylerin peşinde, yök ayrı bir tartişma konusu.
  sektör büyüyor sektör genişliyor, bir pazar yaratılmış...kpss, kpds, les oks, öss, üds...herşeyin bir kursu var. senin cebindeki paradan bizde nimetlenelim tüketiciyi buna muhtaç edelim düşüncesiyle, günümüz yönetim ve pazarlama stratejilerinide uygulayarak gelirinden gitme mevzu.
  -sabahın köründe kalkmak zorunda olan, haftasonları dinlenmeye fırsatı olmayan furkan a ve furkan ın gelecegini düzgün bir şekilde oluşturmak için kendi kişisel harcamalarından tasarruf edip, belkide daha fazla mesai yapan babasına allah yardım etsin.
  8 ... iysr