1. 1.
  15 yaşında 3 damarı tıkanan kalp hastası gence yaptıkları by- pass ameliyatı ile tıp literatürüne geçen onur kaynağı ulu insanlar. en yüce türk büyüğünün çok önceden söylediği üzre.. "beni türk hekimlerine emanet ediniz. "
  5 -1 ... sour cherry
 2. 2.
  evlenecek kız annelerinin kız istemeye gelen kişiye attığı yalanlara malzeme olan kişilerdir.
  (bkz: ne doktorlar istedi de vermedik)
  1 ... istanbul icin efkar vakti
 3. 3.
  6 sene üniversite okuyarak hastaneler de dertlere deva bulmaya çalışan insanlar.
  2 -1 ... alperenenen
 4. 4.
  atatürk' ün kendisini emanet ettiği insanlardır.

  acil cerrahi' de 36 saatlik uykusuz nöbetin ardından, aldığı 15 ytl nöbet parasıyla ev ve arsa alan topluluk. evine gidip uyuduktan sonra, sabah gene 36 saatlik nöbete giden cefakar insanlardır.

  sedyede ex olmuş hastanın akrabaları tarafından 'ölürse sende öldün' tehditi alan, hastanın öldüğünü söyleyincede sille tokat dayak yiyen veya kendisinden para sızdırmak için dava üstüne dava yiyen mağdur insanlar. para kazanmaya başladıkları 40 lı yaşlara kadar ayda 10-15 nöbet arası tutan ve bu nöbetleri sabah polikliniklerle birleştirmek zorunda kalan insanlar.üstelik tüm dünyada 12 saatlik olan nöbeti 36 saat tuttuğunu bile bile.

  hastaneye gelen durumu olmayan hastaya, represantı çağırarak yalvar yakar ilaç dilenen insanlar. insanların cehaletleri ile savaşan insanlar. bir ilaç firmasına müdür ünvanıyla işe girse, veya yurtdışına çıkıp orada doktorluk yapsa,türkiye' de kazanacağının kat ve kat fazlasını kazanacağını bile bile, genede türkiye' de kalmayı ve türk insanına hizmet etmeyi ideal belleyen azimli insanlar. devletin attığı kazıklardan dolayı, döner sermayelerini alamayan, doktor olduğu halde evinde geçim sıkıntısı çeken insanlar.

  beş parmağım beşi bir değil ne yazık ki, bu meslek gurubundada, her meslek gurubunda olduğu gibi kibirli, çıkarcı ve kişisel egoları veya çıkarları için ettiği hipokrat yeminini bozan insanlar çıkabiliyor, onları da freud' a havale ediyoruz.
  4 -1 ... soothsayer
 5. 5.
  lost' ta jack izlenildikçe karizmalarını hızla yitiren emektar kimseler. *
  3 ... sour cherry
 6. 6.
  hakkettikleri değeri göremeyen insanlardır.*
  1 ... kumralada
 7. 7.
  ağızlarıyla kuş tutsa yine de herkese yaranamayacak olanlardır, ne demişler kurtulursa allahtan olurse doktordan.
  3 ... ne diyosun anlamadım
 8. 8.
  otuz yedi adet jack shephard sümsüğüne bedeldirler.
  1 -1 ... paradigma
 9. 9.
  her gün onlarca hasta! insanla uğraşırlar, dertlerine deva bulmaya çalışırlar fakat yine de hak ettikleri değeri bulamazlar.. sonsuz saygı görmeleri ve hak ettikleri muameleyi her daim görmeleri dileğiyle... * *
  4 ... umutluyum hala
 10. 10.
  sizi hastaneden hastaneye yollayan, komut vermekte üstlerine olmayan kişiler. ama birbirlerini arayıp sormazlar, "doktor orada yokmuş efendim sizi şuraya yönlendirelim" demezler. direk dedikleri hastaneye gidersiniz ve onlar da "bizde yok bu ünite" diyip başka yere postalarlar.

  ellerine düşmekten nefret ederim, işim düşmesin isterim. iyileri de vardır tabi ama hep kötüye denk gelmekte benim salaklğımdır herhalde.
  2 -1 ... cornelia