1. 1.
  gercek hayatta ender rastlanan durumlardır. mesela bir sülalede 9 kişi ölen diziler vardır. gerçek hayatta bu katlıam dıye geçer ama dizimiz bunu duygusal bır sekılde ele alır. hayat devam eder.
  - dünyada baska insan yokmuscasına kıtlık var gibi dadı patrona, patron genç kıza, genç kız patronun yeğenine, yeğen patronun kızına, patron kızı yeğene, şoför patron kızına, hizmetçi şöföre... böyle böyle evin içinde yasayanlar ısrarla birbirlerine asık olurlar.
  - dizi bitimine dogru basrol oyuncusundan biri kansere yakalanır, ya da ölümcül bir kaza geçirir.
  - dizi oyuncuları sevişecekleri an yatagın ucunda otururlar. sonra aynı anda yataga yıgılırlar. ama biz göremeyiz.
  - evde yenmeyen ne varsa kahvaltı masasındadır.
  - eger iki kişi kucaklaşarak dövüşüyorsa ve birinden birinde silah varsa vurulan asla tahmin edilen kişi değildir.
  - telefon konusmalarında telefon karsıdan asla çalmaz. kişinin içine dogmustur anlık acıverır.
  - ve her defasında telefon surata kapatılır.
  * akşam yemegınde nereye gidelim hayatım...
  * evde yiyelim istersen.
  * tamam. çötankk!! öptüm yok. hadi görüşürüz yok. k.i.b yok bu nasıl hayat kardeşim.
  23 -1 ... luciddreaming
 2. 2.
  Ege Aydan.
  9 -2 ... nashjr
 3. 3.
  babasi zengin bir kiza asik olan ipsiz sapsiz bir erkek, ben senden hamileyim diyen herhangi bir kiz, ucakla yolculuk edecek biri nedeniyle, yesilköy den kalkisi yada inisi gösterilen bir ucak.
  3 ... gazikentli
 4. 4.
  * hastane çok önemlidir. Her dizide mutlaka başrol oyuncularından en az biri hastaneye düşer ve izleyicinin:
  - ya ölürse
  - ölmez lan o ölse dizi biter...
  gibi geyikler çevirmesi sağlanır. Büyük çoğunlukla da başrol oyuncusu ucuz atlatır.
  * Dizideki aşıklar mutlaka bir ayrılık yaşarlar.
  8 ... fun ethic
 5. 5.
  yalı ve son model arabalar ! çok zenginiz ya ondan.
  4 ... bloodymary
 6. 6.
  holding sahibi zengin dizi kahramanının işyerini, dış cephesi komple cam olan dandik iş merkezlerini aşağıdan çekerek gökdelen gibi göstermeye çalışmak.
  2 ... leni
 7. 7.
  aşık olunası kadın. iyi eğitimli, görgülü, asla erkeklerle cinsel münasebeti olmayan yani libidosuz (bkz: şehrazat),iyi kalpli, çok karakterli parayla pulla işi olmayan, süslenmeyen püslenmeyen sade , ama, doğal hali çok güzel ,dik başlı , kendi ayaklarının üzerinde duran bir kadın karakter. her dizide bir çalıkuşunu feridesi var anasını satayım olmazsa olmuyo. bunlardan bu kadar çok varsa erkekler neden aşık olacak kadın bulamamaktan yakınıyor. bide bu kadınların hepğsi hala muhnis bakışlı saf saf gözlerini kırpıştırarak bakıyolar karşılarındaki adama ama aynı zamnda kültür merkezi kayak merkezi vs inşa edip imparatorluklar kurup yönetiyolar. kısacası götten uydurma şahane kadın karakterler var olmazsa olmaz benim gözlemlediğim.
  1 ... limonsuz diyet kola
 8. 8.
  +esas kızın/oğlanın kuyusunu kazan kötüler *
  -hamile kadın
  +elektro şok
  2 ... dize
 9. 9.
  son bölümlere doğru gittikçe saçmalaması olmazsa olmazdandır. bu saçmalamanın temelinde aslında tamamen reyting yani ticari kaygılar yattığını biliyoruz tabiki. yani tutan bir dizinin aynı ikinci baharda olduğu gibi zirvede bitirilmesi gerekirken, dizi binbir gece, kurtlar vadisi, hatta şuanda yaprak dökümü gibi uzatılmaya çalışılıyorsa işte o zaman ek bölümler oluşturulmaya veya araya bölümler yerleştirilmeye çalışır ve bu da dizinin kalitesini felç eder.. yapmayın abiler şunu lütfen.
  2 ... gelberiyargelberi
 10. 10.
  dizinin başında güzel kız ile güzel oğlan eğer birlikteyseler ve birbirlerini seviyorlarsa kesinlikle aralarına karakedi girer. kız yada erkek kesin olarak affetmeyeceğini söyler sonra aradan 100 bölüm geçer esas oğlan ile kız bir şekilde beraber olurlar.
  bir de türk dizilerinde silahlı çatışma sahneleri vardır ki en komik olanları bunlardır. tabancaların istisnasız hepsi kurusıkıdır. silahı tutanın açısı ile vurulan kişinin açısı hiç bir zaman örtüşmez. kahramanımız hep bilardo terimiyle ince görerek atışlarını yapar.
  2 ... vasifsiz isci