1. ?.
  bu akşam akasya durağı dizisinde yapılan iki şey gözüme battı. birincisi sinan adlı karakterin çalmak için yuttuğu elmas, ikincisi osman adlı karakterin kaza geçirip nakledilen kanla yumuşaması ve daha sonra başka birinin kanını alarak eski haline dönmesi. bu olayların tamamen aynısı 2004-2007 yılları arasında çekilen cennet mahallesi dizisinde pembe ve yunus adlı karakterlerin başına gelmişti. buradan da anlaşıldığı üzere türk dizilerinde 2004 yılından beri en ufak bir ilerleme olmamış, üstüne üstlük aynı şeyleri insanların gözüne soka soka yeni bölüm diye yayınlamışlardır. *
  1 ... zaga
 2. ?.
  sen gene konuyu yakalamışsın. akasya durağı, çiçek taksinin bir diğer türü yahu.
  konuya ilişkin olarak senaristlerin senaryo "çalacağını" zannetmiyorum, anca "esinlenirler"...
  ... sentenced
 3. 1.
  akasya durağı ve cennet mahallesi dizileri aynı yapım ekibinden çıktığı için olması yadırganmayacak durum. sanırım yapımcıları türker inanoğlu idi. hem türker inanoğlu'na bağlı çalışan oyuncular var diye biliyorum. melek baykal, zeki alasya, berk oktay türker inanoğlu'Nun hemen hemen her projesinde rol alıyorlar. nitekim berk oktay, akasya durağı'Ndan çıkar çıkmaz arka sokaklar'a dahil oldu. böyle yapımcıya bağlı çalışan oyuncular diğer şirketlerde de mevcut. örneğin; mustafa altıoklar; arda kural, sarp levendoğlu vesaire gibi isimlere her projesinde yer vermeye çalışıyor.

  söylemek istediğim kısaca şudur ki; yapım şirketi aynı olduğundan mütevellit olağan şeylerdir. akasya durağı dizisinde kullanılan taksi durağı, çiçek taksi'dekinin aynısıdır.
  ... sarpes