1. 1.
  zengin aile ve fakir aile diye iki ayrılır genelde.

  zengin aile: baba çapkın, anne hayatını ailesine adamış, büyük oğlan okumuş etmiş, işinin başında, küçük oğlan haşarı, barlarda sürten bir tiptir.

  fakir aile: anne ile baba birbirlerine delicesine aşıktır. kızları üniversitede okumaktadır, hayalleri vardır, sonradan sapıtır, küçük oğlan baştan sapıtmıştır zaten...
  3 ... dick advocaat
 2. 2.
  4 5 yaşlarında acaip derecede zeki bir kız çocuğunu da unutmamak lazım.
  2 ... jetlag olmus barbunya
 3. 3.
  kimisi aşırı saftır evladının her söylediğine inanır, kimisi de evladını bıktırır tarzda gaddardır. bir de son dönemlerde bu profile aile içi ilişki eklenmiştir.
  2 ... this is from mathilda
 4. 4.
  zengin fakir her aile kahvaltısını çatal, bıçak, servis tabağıyla eder(yer sofrasında otursa bile). yok artık.
  1 ... rahatsiz fiona
 5. 5.
  (bkz: aşk-ı memnu)
  1 ... rosava
 6. 6.
  Babaanne Dede ilerleyen yıllarda tecavüze uğramak üzere doğurulmuş bir kız çocuğu erkek cocuk patronun işlediği suçu üstlenmekte üstüne olmayan baba bazen istekli bazen isteksiz ama hertürlü istisnasız ayarı yiyen bir anne.
  Ha bir de hepsinde yoktur ama olanları mevcuttur doğuştan mazbut bir evcil hayvan. (Sıpa olur inek olur Eşşek olur kimi zaman kurt olur)
  1 ... swertlov91
 7. 7.
  aileler zengin de, orta halli de, fakir de olsalar, aile bireyleri bir giydiklerini bir daha giymezler. her bölüm başka elbise, kısaca türk dizilerindeki aileler müsriftir.
  2 ... narsistisyan
 8. 8.
  zengin bir aile ve onları yanında çalışan fakir aile.bu fakir ailenin köyden gelmiş bir kız akrabası olur hep.bu kızda gider zengin züppe oğlana aşık olur.
  ... 4558
 9. 9.
  (bkz: mutfak)
  ... metafizik_cell
 10. 10.
  zengin ailenin babasinin ne is yaptigi bir turlu aciklanmayan dizilerdir bunlar... adam surekli "holding" adi verilen bir is yerine gider ama orada ne is yaptigi hep mechuldur.. bir ara rakipleri olur, isler kotu gider hattaa iyi gider, kariyerler yapilir ama kimin ne is yaptigi hic bir zaman netlesmez... zaten kimseyi de is yaparken, calisirken, uzmanlik alanindan sozederken goremeyiz bu dizilerde...neden gormeyiz? izleyici sikilir da ondan...izleyici sadece iliski (iliski derken daha cok cinsellik uzerine) gormek ister dizilerde.. o yuzden aile dizilerinde de daha cok iliskili bolumler raiting alir...yaprak dokumu dizisinin bu gunlere gelmesinin ve konuyla alakasinin kalmamasinin en onemli nedeni budur ornegin...
  ... watashiwacandy